10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı

10.11.2019

2 views Kişi Okumuş

0 Yorum

10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı

10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk saygı ile anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ebediyete intikalinin 81. Yılında saygıyla ve minnetle anıldı.

10 Kasım Atatürk’ü anma programı 15 Temmuz Milli İrade Meydanında Aksaray Valisi Ali Mantı, Belediye Başkanı Evren Dinçer’in Atatürk Anıtına çelenk sunması ile başladı. Atatürk’ün vefat ettiği saat olan 9:05’de 2 dakikalık saygı duruşunda bulunularak ardından İstiklal Marşının söylendi.

Atatürk’ü anma programı Aksaray Kültür Merkezinde düzenlenen salon programı ile devam etti. Saygı duruşu, ardından İstiklal Marşının söylendiği programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Abdülhamid Han Fen Lisesi Müdürü Burak Solmaz yaptı.

Solmaz konuşmasında Atatürk’ün 20.Yüzyılın yetiştirdiği en büyük lider, hürriyet mücadelesinin yol başçısı, Cumhuriyetin kurucusu, vatan ve milleti için her şeyi feda edecek bir şuura sahip büyür bir dünya lideri olduğunu söyledi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hiç kimseyi aldatmadan, ülkesi ve milleti için koyduğu hedeflere yılmadan yürüdüğünü ifade eden Solmaz; “Atatürk aleyhinde bulunan çevrelere, yolundan çevirmeye çalışanlara aldırmayarak önündeki tüm engelleri bireri birer aşmasını bilmiştir. Nihayetinde Türk milletinin umudu olmuş, Türk vatanına yepyeni bir çığır açmıştır.” dedi.

Abdülhamid Han Fen Lisesi öğrencileri tarafından Atatürk’ün Gençliğe Hitabı, Gençliğin Ata’ya Cevabı’nın okunduğu programda öğrenciler tarafından Atatürk ve 10 Kasım konulu şiirler okundu. Anma töreni Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencilerinden oluşan koronun Atatürk’ün sevdiği şarkı ve türküleri seslendirmesi ile sona erdi.

Anma töreni sonunda Vali Ali Mantı, İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, Belediye Başkanı Evren Dinçer, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Cansever, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Seyfullah Sarıgül, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yusuf Şahin, Emniyet Müdürü Murat Kolcu, İl Jandarma Komutanı Albay Fuat Anık ve protokol üyeleri Atatürk konulu resim sergisini gezdi. Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin yaptığı karakalem ve yağlıboya Atatürk resimlerini inceleyen Vali Ali Mantı öğrencilerden resimler hakkında bilgi aldı.

Bir önceki yazımız olan ÖSEV Aksaray Temsilciliği Aksaray Emniyet Müdürlüğünde misafir edilmişlerdir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.