ÇANAKKALE MİLLETİMİZİN DESTANI

17.03.2019

2 views Kişi Okumuş

0 Yorum

ÇANAKKALE MİLLETİMİZİN DESTANI

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Yazgı, mesajında; “Çanakkale Zaferimizin yıl dönümünü, millet olarak büyük bir gurur ve heyecanla idrak ediyoruz” diye konuştu.

18 Mart 1915 tarihinde milletimizin yeniden dirilişine vesile olan Çanakkale Destanı’nın, askeri ve siyasi başarı olmaktan öte inanç, azim ve kararlılığın yazıldığı bir destan olduğunu belirten Başkan Yazgı, “Çanakkale Zaferi, tarihten silinmek isteyen bir ulusun bütün yokluk ve imkânsızlıklara rağmen Dünya ülkelerine, varlığını bir kez daha kanıtladığı destanın adıdır. Bu destanı milletimiz yazmıştır. 250 bini aşkın şehidimiz ve yüz binlerce gazimiz adlarını tarihe altın harflerle yazdırmıştır. Çanakkale destanı, bir milletin bütün dünyaya karşı onurunu, şerefini, namusunu ve bağımsızlığını kanının en son damlasına kadar nasıl koruduğunu gösteren emsalsiz bir şahlanış destanıdır.

Milletin iradesine dur demek isteyen FETÖ ihanet çetesi, 15 Temmuz’da hain bir girişim başlatmış, milletimizin seferber olması ile hainler, emellerine ulaşamamıştır. Allah bize bir daha böyle bir gece yaşatmasın ancak o gece milletimizin böylesine birbirine kenetlenmesi; Çanakkale ruhunun bu topraklarda ne kadar diri, ne kadar canlı olduğunu bir kez daha göstermiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale Zaferimizin 104. yıldönümü dolayısıyla bizlere bu vatanı emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum” ifadelerini kullandı.

Bir önceki yazımız olan İL BAŞKANI ALTINSOY, “AKSARAY’DA BELEDİYE SEÇİMLERİNDE İTTİFAK YOK başlıklı makalemizde “AKSARAY’DA BELEDİYE SEÇİMLERİNDE İTTİFAK YOK ve İL BAŞKANI ALTINSOY hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.