İLİMİZDEKİ GÖLETLER BALIKLANDIRILDI

10.07.2019

7 views Kişi Okumuş

0 Yorum

İLİMİZDEKİ GÖLETLER BALIKLANDIRILDI

İLİMİZDEKİ GÖLETLER BALIKLANDIRILDI

Ülkemiz su ürünleri kaynaklarındaki doğal türlerin ve ekolojik dengenin korunması ve sürdürülebilirliğin sağlanması, amatör balıkçılığın teşvik edilmesi, çevre duyarlılığının artırılması ve ülke ekonomisine katkı sağlaması amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından uygulanmakta olan ‘’2019 Yılı Balıklandırma Programı ‘’ çerçevesinde Aksaray dahilindeki göl ve göletlerde 09.07.2019 tarihinde balıklandırma çalışması yapılmıştır.

Bu program kapsamında Aksaray’a tahsis edilen 97.000 adet sazan balığı yavrusu İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav ve teknik personel eşliğinde 20 adet gölete usulüne uygun olarak bırakılmıştır.

1380 Sayılı Su Ürünleri Kanunu ve buna bağlı olarak çıkarılan Yönetmelik ve Tebliğlerde belirtilen avlanma yasaklarına riayet edilerek avlanma yapılması durumunda, göletlere bırakılan yavru balıklar 2 yaşından itibaren yumurtlamaya başlayacak göletlerdeki doğal türlerin ve ekolojik dengenin korunması gerçekleştirilmiş olacaktır.

Bir önceki yazımız olan BAŞKAN DİNÇER, SANAYİ ESNAFINI ZİYARET ETTİ başlıklı makalemizde BAŞKAN DİNÇER ve SANAYİ ESNAFINI ZİYARET ETTİ hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.