Milli Mücadelenin 100.Yılı; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun

18.05.2019

3 views Kişi Okumuş

0 Yorum

Milli Mücadelenin 100.Yılı; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun

Milli Mücadelenin 100.Yılı; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün doğum günüm dediği ve bu günü Türk gençliğine armağan ettiği, Milli Mücadelenin 100.Yılı; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun

Şanlı zaferler, fetihler ve başarılarla dolu tarihimizin en önemli dönüm noktalarından birisi olan 19 Mayıs 1919’un, Milli Mücadelenin 100. yılı kutlu olsun.

Anadolu toprakları başta olmak üzere, aziz vatanımızın emperyalist güçler tarafından işgale uğradığı bir dönemde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları; şanlı Türk tarihinden ve soylu milletimizden aldıkları güçle Samsun’da bağımsızlık meşalesini yaktıkları o kutlu günün üzerinden 100 yıl geçmiştir.

100 yılda; 19 Mayıs öneminden hiçbir şey kaybetmemiş, necip milletimizin gurur kaynağı, özgürlük ve bağımsızlığa olan düşkünlüğünün bir nişanı olarak dünyadaki tüm mazlum ve işgale uğramış milletlerin de örnek aldığı asil bir direniş ve bağımsızlık hareketi olmuştur.

“Gençlikle iftihar ediyorum ve gençliğe güveniyorum.”, Biz her şeyi gençliğe bırakacağız… Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir.” sözleri ile Gençliğe büyük önem veren Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATÜTÜRK, ülkenin geleceğini Türk gençliğine emanet ederek dünyada benzeri görülmemiş bir davranış sergilemiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle, şahsım ve Aksaray Barosu adına 19 Mayıs 1919’un; 100. yıldönümünde aziz milletimizin ve Türk gençliğinin Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, aziz vatanımız için canlarını hiçe sayarak feda eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyorum.

Av. Ramazan Erhan TOPRAK

Aksaray Barosu Başkanı

Bir önceki yazımız olan MEZARLIKLARDA BAYRAM TEMİZLİĞİ BAŞLADI başlıklı makalemizde MEZARLIKLARDA BAYRAM TEMİZLİĞİ BAŞLADI hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.