SÜTAŞ ÇALIŞANLARINA SİGARANIN ZARARLARI ANLATILDI

10.02.2019

7 views Kişi Okumuş

0 Yorum

SÜTAŞ ÇALIŞANLARINA SİGARANIN ZARARLARI ANLATILDI

Aksaray il Sağlık Müdürlüğü “9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü” nedeniyle “Sigara Bağımlılığı ile Mücadele Eğitimi ve Farkındalık Programı’’ düzenlendi. Sütaş Süt Ürünleri personeliyle bir araya gelen İl Sağlık Müdürlüğü Tütünle Mücadele Birimi personeli Sosyal Çalışmacı Sümenye Nur Erdoğan tarafından sigaranın zararlarını anlatarak;

‘‘Bağımlılık kişinin madde alımı üzerindeki kontrolünü kaybetmesini ifade eder. Toplumun bugününü, yarınını tehdit eden, dönüşü olmayan sağlık sorununa yol açan hatta yaşam kaybına yol açan, sigara bağımlılığı dünyadaki en büyük kitleleri kapsayan bağımlılık türüdür ve önlenebilir ölüm nedenlerinden en önemlisidir. Toplumsal, ruhsal faktörlere bağlı olarak ortaya çıkan sigara alışkanlığının daha çok gençlik çağında kazanılan bir davranış olduğu, aile yapısı ve sosyal desteğin sigara ve diğer madde kullanımında etkili olduğu bilinmektedir. Ülkemizdeki erişkin nüfusun yaklaşık yarısı sigara içmektedir. Sigara, gerek bizzat kullanan gerekse içmeyen ancak sigara içilen ortamda bulunma sonucu pasif olarak soluyan insanlarda çok önemli bir hastalanma ve ölüm nedenidir. Çevre kirlilikleri ve orman yangınlarına da sebebiyet veren sigara kullanımının zararları günbegün artmaktadır’’ dedi.

Farkındalık programı sonrası Sütaş personeline hediyeler ve bilgilendirme broşürü dağıtımı yapıldı.

Bir önceki yazımız olan AKSARAY EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ SİBER SUÇLARLA MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 2018 YILI FAALİYET RAPORUNU AÇIKLADI. başlıklı makalemizde AKSARAY EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ SİBER SUÇLARLA MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 2018 YILI FAALİYET RAPORUNU AÇIKLADI. hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.