ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNE” ŞİİR YARIŞMASI

22.03.2019

1 views Kişi Okumuş

0 Yorum

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi” etkinlikleri kapsamında Aksaray İl Müftülüğü  tarafından liseler arası “Çanakkale Şehitlerine” adlı Şiir Okuma Yarışması düzenlendi.
İl Müftülüğü II. Kılıçarslan Konferans Salonu’nda düzenlenen yarışmaya çok sayıda lise öğrencisi katıldı. Aksaray İl Müftüsü Cemalettin Bal başkanlığında oluşturulan komisyonda öğrenciler Mehmet Akif Ersoy’un “Çanakkale Şehitlerine” şiirini en güzel şekilde okuyabilmek için mücadele etti.
Yarışmada merkez ilçe bazında Şehit Pilot Hamza Gümüşsoy Fen Lisesi öğrencisi Hamide Rüveyda Bakan birinci, Ahmet Cevdet Paşa Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Emre Ak ikinci, Merkez Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Olcay Altınel ise üçüncü oldu. Birinciye çeyrek altın, ikinci ve üçüncüye para ödülü verildi.
İlçeler bazında yapılan yarışmanın finali, ilçe birincilerinin katılımıyla 22 Mart 2019 Cuma günü İl Müftülüğü II. Kılıçarslan Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
Yarışmanın İl finalinde Şehit Pilot Hamza Gümüşsoy Fen Lisesi öğrencisi Hamide Rüveyda Bakan birinci, Eskil Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Merve Gül Çakmak ikinci, Ortaköy Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi öğrencisi Merve Koçak üçüncü oldu. Birinciye yarım altın, ikinci ve üçüncüye çeyrek altın ödülü verildi.
Dereceye giren öğrencilere ödülleri İl Müftüsü Cemalettin Bal tarafından takdim edildi ve yarışmaya katılan tüm öğrencilere İl Müftülüğünce çeşitli hediyeler verildi.

Bir önceki yazımız olan Çanakkale Zaferi Bir Milletin Bağımsızlık Mücadelesidir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.