Gazi ve Şehit ailelerine ziyaret

24.01.2019

6 views Kişi Okumuş

0 Yorum

Aksaray Valisi Ali Mantı’nın eşi Işıl Mantı Hanımefendi Gazi ve Şehit Ailelerine ziyaretlerde bulundu.

Işıl Mantı Hanımefendi, Emniyet Müdürü eşi Reyhan Karabağ, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü eşi Türkan Aktürk ile birlikte Gazi Kazım Yılmaz ile Şehit Yunus Emre Akbaş ve Yalçın Sevindi’nin ailelerini evlerinde ziyaret etti.

Şehit ailelerini ziyaret ederek tanıştıklarını, varsa sorunlarının çözümüne yardımcı olmak istediklerini belirten Işıl Mantı Hanımefendi devletin ve milletin şehitlerin emaneti ailelerinin her zaman yanında olduğunu belirtti.

Işıl Mantı Hanımefendi; ziyarette bulunduğu Şehit Yunus Emre Akbaş’ın babası Mustafa annesi Hatice Akbaş ile bir süre görüştü. Bütün şehitlere Allah’tan rahmet dileyen Işıl Mantı Hanımefendi, evlat acısının büyüklüğünün ölçülemeyeceğini ifade ederek inanan insanlar için şehitliğin ölümden ziyade bir mükâfat olduğunu şehitler sayesinde vatan topraklarında yaşadıklarını belirtti.

Işıl Mantı Hanımefendi daha sonra Şehit Yalçın Sevindi’nin anne ve babasını ziyaret etti.

Nevin-Nail Sevindi ile görüşerek bir süre sohbet eden Işıl Mantı Hanımefendi Şehit anneleri ve babalarını görmek aileleri ile tanışmaktan büyük mutluluk ve onur duyduklarını bu ziyaretleri yapmaya devam edeceklerini belirtti.

Işıl Mantı Hanımefendi beraberindeki heyet ile daha sonra 15 Temmuz 2016 tarihinde Genelkurmay Başkanlığı önünde terör örgütünün ihanet kalkışmasına karşı geldiği sırada bacağından yaralanan Gazi Kazım Yılmaz’ı ziyaret etti.

Bir önceki yazımız olan HENTBOLDA TÜRKİYE VE KKTC İŞBİRLİĞİ YAPACAK başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Terimler : , ,

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.