BU İDEALİST GENÇLERİN ELİNDEN UÇAN’DA KAÇAN’DA KURTULAMAZ!

12.07.2019

6 views Kişi Okumuş

0 Yorum

BU İDEALİST GENÇLERİN ELİNDEN UÇAN’DA KAÇAN’DA KURTULAMAZ!

BU İDEALİST GENÇLERİN ELİNDEN UÇAN’DA KAÇAN’DA KURTULAMAZ!

Bunu bana başkaları anlatmış olsalardı böylesine iddialı bir başlık kullanmazdım!

Hizmet getirmeye vesile olma samimiyetlerini bizzat kendim görünce bu başlığı hiç çekinmeden kullandım..

Bunu bizzat kendilerini ziyaret ettiğimde yaptığımız sohbette.

Sohbetin ardından konumuz olan genel olarak ilimizin mutlu istikbalini oluşturacak hizmetleri sorarken de.

Bu sorularıma geçmeden önce 1845 ve 1920 ile 1933-89 arasında toplam olarak 131 yıl süren 2 ilçelik esaretimizin ana sebebi olan bizi komşularımız ile ülkemizin illeriyle dünya ülkelerine bağlayacak olan ulaşım hatlarımız konusunda kendilerini bilgilendirirken de.

Bu çerçevede istikbalimizin 1. olmazsa olmazı olan bizi limanlara ve ham madde merkezlerine bağlayarak mevcut Sanayi kuruluşlarımızın ve yatırım yapacak olanların ihtiyacı olan ham maddelerin sağlanması ve üretilenlerinde ülkemiz içine ve ihraç edilecek ülkelere ulaşmasını sağlayacak olan Demir yolu hattımızın.

Bu hattımızın tamamlayıcısı olan bizim ilimizin merkez ilçesi ile birlikte Sarıyahşi ve Ağaçören ilçelerimizin, güzergahta bulunan Şereflikoçhisar, Kulu, Cihanbeyli, Haymana, Altunhisar, Ereğli ve Ulukışla’nın da  can damarı olan.

Etrafında 75000 kişiye ekmek veren 15000 kişinin çalıştığı ve 1 Milyondan fazla insanında can damarı olan E.90 karayoluyla birlikte sağlayacağı avantajlarla ilimize yeterli sayıda yatırımcının gelmesi.

Bu iki avantajımızla artarak çoğalacak olan üretim ve bunun için sağlanacak istihdamın coğrafi konumumuzla birleşmesiyle de sırasıyla bölgemiz, ülkemiz ve komşularımız olan ülkelerin ihtiyaçları olan malları depolayacak ve sevkini yapacak olan lojistik merkezi olmamızın 3. Sac ayağı olan hava yolu ile ülkemiz şehirleri ile dünya şehirlerine bağlanmamızı sağlayacak olan yılın 12 ayı tüm hava koşullarında 7/24  çalışan hava yolu limanımızın da kendiliğinden geleceği konusundaki samimiyetlerini de.

Yeterli sayıda, yani bir Hava limanın rantabıl çalışması için gerekli olan  yolcuya ulaşmamızdan sonra ise DHM işletmesinin de, bu kurumun yanında Özel hava şirketleri tarafından da Aksaray Hava limanın yapılacağı konusundaki samimiyetlerinde gözlerinden okudum.

Hatta bu günkü haber için kendisiyle görüştüğüm ATSO başkanı Cüneyt Göktaş’ın belirttiği gibi gerekli yolcu sayısına ulaşılmasıyla bunun ATSO tarafından da yapımının gerçekleştirilebileceğini belirtti.

Bununla demir yolu ve kara yolu ulaşımının yanında yük ve yolcu taşıyacak Hava yolu hizmetine de kavuşmuş oluruz.

Bu samimiyetlerini vücudun yalan söyleyemeyen tek organı olan gözlerinden okuduğum gençler kendileriyle sırasıyla görüştüğüm Aksaray Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği başkanı Doğan Ceylan, Aksaray Ticaret Borsası başkanı Hamit Özkök ve Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Cüneyt Göktaş.

Bizzat şahit olduğum bu samimiyetlerinin elinden İznillah uçanda kaçanda kurtulamaz!

İLİMİZDEKİ TÜM MESLEK ODALARIYLA STK’LARDA, ATSO,ATB İLE AESOB’ĞİNİN BU SAMİMİYETLERİNE  MUTLU İSTİKBALİMİZİ SAĞLAYACAK TÜM HİZMETLER GERÇEKLEŞİNCEYE KADAR DESTEK OLMALI!

İlimizin ihtiyacı olan ve bizim için tarihin 1845-1920 ile 1933-89 arasındaki gibi toplam olarak 131 yıl süren 2 ilçelik esareti gibi tekerrür etmemesi için gereken 1. Ve 2. olmazsa olmazlarımız olan hizmetlerimiz başta olmak üzer mutlu atimizi belirleyecek tüm hizmetlerin en kısa zamanda gerçekleşebilmesi  için ilimizdeki tüm Meslek Odaları ve STK’larda aynı samimiyetle Aksaray Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine, Aksaray Ticaret Borsasına ve Aksaray Ticaret ve Sanayi Odasının yanında olmalı!

BU HİZMETLERİN GERÇEKLEŞMESİNDEN SAMİMİ DESTEĞİNİ ESİRGEYEN MİLLETVEKİLLERİYLE ATANMIŞ VE SEÇİLMİŞLERİ TARİHTE AKSARAYLI HEMŞERİLERİMİZDE AF ETMEZ!!!

Bu günkü haberimizde  ATSO başkanı Cüneyt Göktaş’ında belirttiği gibi icracı olmamalarına rağmen istikbalimizi ilgilendiren hizmetlerin gerçekleşebilmesi için başkentimiz başta olmak üzere ülkemiz içinde ve dışında görüşebildikleri Cumhurbaşkanımız Erdoğan ve ilgili bakanlarla üst kamu görevlileri nezdinde sürekli ricacı olan Meslek odalarımızın bu ricalarının zamanında gerçekleştirilebilmesi için asıl sorumluluk  sırasıyla ilimiz Milletvekilleri İlknur İnceöz, Cengiz Aydoğdu, Ayhan Erel ve Ramazan Kaşlı,Vali Ali Mantı, Belediye Başkanı Evren Dinçer,İGM başkanı Mehmet Tüzün ile Ak Parti il başkanı Hüseyin Altınsoy’la merkez ilçe başkanı Hamza Aktürk’te olduğundan birlikte başkente gittikleri ve Cumhurbaşkanımız ile ilgili bakanlar ve üst kamu görevlilerinin ilimizi ziyaretlerinde Odalarımızın bu çabalarının sonuçlanmasını sağlamaları kendilerinin olmazsa olmaz  görevidir.

Görevlerini hakkıyla yapmazlarsa tarihinde, Aksaraylı hemşerilerimizin de kendilerini af etmeyeceği bilinciyle gerekeni yapmaları, aksinden ise mutlaka sebep olacakları olumsuzlukları göz önüne alarak kaçınmaları dileğiyle.

Cumamız Mübarek olsun.

Rabbim Yar ve Yardımcımız olsun.

Bir önceki yazımız olan Vali mantı tam bir halk adamı başlıklı makalemizde Vali mantı tam bir halk adamı hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.