Ezana dil uzatan hainler

12.03.2019

12 views Kişi Okumuş

0 Yorum

Ezana dil uzatan hainler

Geçen hafta sonu İstanbul Taksimde CHP tarafından dünya kadınlar günü dolayısı ile izinsiz yapılan gösteri esnasında ezan okunmaya başlayınca ıslık ve yuh sesleri ile ezan okunuşuna tepki gösteren bu zihniyetin saldırısı Türkiye’yi ayağa kaldırmıştır. Hani ben zaman zaman yazıyorum bu seçimler çok önemli diye. Şimdi anladınız mı neden önemli olduğunu? Daha seçim yapılmadan sokaklarda ezana karşı yapılan saygısızlık başladı. Hemde bu kalabalığın içerisinde HDP bayraklı kimselerinde olduğu bir saldırı.

Hemen ardından Balıkesir de bir ilçede yapılan CHP gösterisinde başkan adayının Elham okuyarak yani Fatiha süresi ile alay ettiğini duymayan yoktur. Mitinglerine bir bakın, hiç terör örgütü ile ilgili bir tepki duyuyor musunuz?

Bu seçimler çok önemli diye boşa demiyoruz, HDP’nin yaptığı gösteri ve nevruz Bayramlarında Türk Bayrağını yakarak ayak altına alan bu terör örgütü ile kol kola giren bir zihniyetle aynı safta yer alan güya vatanseverleri asıl çok merak ediyorum.

Valla benim gördüğüm kadarı ile Tayyip düşmanlığı bahane vatan düşmanlığı şahane. Bunu görmeyenler kimlerin ekmeğine yağ sürdüğünü görmeliler. Dolayısı ile vatanın bölünmesi için kendilerini ortaya koyanlar ile kol kola olanları kınıyorum.

Bu zihniyet Cumhuriyetten sonrada İnönü iktidarında Ezanı Türkçeleştirmişlerdir. Rahmetli Menderesle ezan yeniden aslına döndürülmüştür. Bu zihniyet kuruldu kurulalı maneviyatımıza sıcak bakmamıştır.

Bayrak ve Ezan gibi duygularımızı kimse bize inkar ettiremez. Bu millet ne için yaşıyor, Bayrak ve Ezan için yaşıyor. Ezan susturulamaz, Bayrak indirilemez sloganı bu asil milletin bağrından gelen bir duygudur. Ezanla Bayrakla kimse uğraşmasın, uğraşanlar bir gün belasını bulur. Ezansız ve Bayraksız yaşayacağımıza kabirde yaşarız daha iyi.

Öyleyse aklımızı başımıza alalım diye boşa demiyoruz. Tayyip Beye kızıp ders vermeye çalışanlar bir kez daha akıllarını başlarına almalılar kendilerine ders verirler. 31 Mart seçimi bir milat olduğunu iyi düşünmeliler. Bana göre bu seçim genel seçimden de önemli diyorum.

HELVADERE’DE TEZGEL PROJELERİ

geçtiğimiz günlerde Helvadere kasabamızdan geçerken Helvadere seçim çalışmalarını izleme imkanı buldum. Ak Parti adayı İsa Tezgel hocanın el broşürü elime geçti inceledim. Bir kasaba için ne yapılır, yol, su ve kanalizasyon gibi işler ancak yapılır. İlimiz kasabalarında bildiği kadarı ile 3 tane eğitimci başkan adayı var. Helvadere’de İsa Tezgel, Ihlara’da Ahmet Dinç ve Eşmekaya’da İsmail Hakkı Güneş eğitimci adaylar.

Bu üç adayda yaptıkları projelerde yörelerine göre benzer projeler hazırlamışlar. İsa hocanın broşüründe önce eski dönem yaptığı başkanlığı dönemindeki çalışmaları ana başlıklarla vererek sıralamış, sonra yeni projelerini yazmış.

Eğitimle ilgili çalımalar, yönetim binası, 4 katlı lojman binası, bölünmüş yol, Pazar yeri çay bahçesi, yeraltı kablo inşaatı, bozkurt düzlüğü yolunun asfaltı, yeşil hat ve bahçelere su kanalı gibi yaptığı çalışmaları sıralamış.

Yeni projelerinin başında, yine eğitimle ilgili çalışma ve ihtiyaç sahibi öğrencilere burs ve ulaşım sağlamak. Kadınlara kadın aktivite merkezleri, en önemlisi de yöresel ürünleri pazarlamak için Pazar yeri. Gölet bölgesinde turizme yönelik yeni düzenleme.

KOP projesi ile halkın daha rahat kapalı sulamada kullanması için çalışmalar. Tabi halkın aile bütçesine katkı sağlaması için yöresel ürünleri pazarlayabilmelerini sağlamak. Yine hayvancılar için otlak sulama projesini sağlamak. Yine içme suyunu %50 ucuz içirmek, bakıma muhtaç ailelerin bakımına yardımcı olmak. Daha bir çok maddeler var ama benim hoşuma gidenler ise bunlar. Bizde kendisine başarılar diliyorum.

Bir önceki yazımız olan 1989’DAN BERİ AKSARAY’A ATANAN VALİLER NEDEN KAYMAKAM ÖZDEN KADAR OLAMADILAR? başlıklı makalemizde 1989’DAN BERİ AKSARAY’A ATANAN VALİLER NEDEN KAYMAKAM ÖZDEN KADAR OLAMADILAR? hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.