ÖNCELİK YAYANINMI, YOKSA SÜRÜCÜNÜNMÜ

13.05.2019

11 views Kişi Okumuş

0 Yorum

ÖNCELİK YAYANINMI, YOKSA SÜRÜCÜNÜNMÜ

ÖNCELİK YAYANINMI, YOKSA SÜRÜCÜNÜNMÜ

Yapılan düzenleme ile araç sürücüleri, trafik polisi veya trafik ışığı bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışlarına, yaya veya okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yaya varsa “ilk geçiş hakkını vermesi” zorunlu hale getirildi, ancak Aksaray’da bu kurala uyan sürücü ‘yok’ denilecek kadar az!
Bugün kendi yaşadığım bir olayı anlatıyım siz değerli okurlarıma; Merkez Vakıfbank önünde bulunan yaya geçidinde yaşandı bu olay, Tam ulu camii istikametinden Vakıfbank İstikametine doğru yaya geçidinde gidiyordum. Arabanın biri kaptırmış geliyor. Ne frene dokunuyor, nede yaya geçidini umursuyor. Dedim kardeşim burası yaya geçidi yavaş olsan olmaz mı, aynen kelime su senle mi bileceğiz yaya geçidini aman dedi gitti. Tabi Sizin gibileri yüzünden ne yaya geçidi biliniyor,Nede gün geçtikçe artan trafik kazaları ve magandalar bitiyor.Toplumda bir kural varsa uyacaksın,Uymazsan eğer başka türlü cezalarla uyarırlar.
Birde işin diğer boyutuna bakalım Bazı illerde yol ortasında yürüyen birini gördüklerinde sorarlarmış sen Aksaraylı mısın, yoksa Konyalı mısın diye bunun gibi tabi bizim bazı yayalarımızda var yaya geçidi ve hakkı olmadığı halde yol ortasında yürüyor buda ayrı bir gerçek.
Aslında herkes birbirine karşı saygılı olsa yayanın hakkı olduğu yerde, Sürücü yol verse, Sürücünün de hakkı olduğu yerde, yaya yol verse olmaz mi?
Ne diyelim buradan yetkililer herhalde bir şeyler yaparlar. Sizi öncelikle rabbime emanet ediyorum bir dahaki yazıda görüşmek dileğiyle kendinize iyi bakın.

M.Mücahit MERCAN

Bir önceki yazımız olan ilimiz Kapadokya Alan Yönetimi başkanlığı dışında başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.