Sanayide seçim abartısı

06.02.2019

14 views Kişi Okumuş

0 Yorum

Sanayide seçim abartısı

Salı günü sanayide Ak Parti kahvaltısı vardı. Kahvaltıyı veren ise Belediye Meclis üyesi Yunus Emre Aydın. Ak Parti Belediye Başkan adayı Evren Dinçer’e destek amaçlı verdiği kahvaltıya beni de davet etti. Yunus’un babası İlyas Aydın benim liseden arkadaşım olması hasebi ile kahvaltıya ben de katıldım. Davete icabet etmek sünnet olduğu için kahvaltıya katılarak seçim gözleminde bulundum. Bazı siyasilerin burada biz favoriyiz şeklinde anlattığı gibi hiç bir şekilde anlattıkları olumsuzluklara rastladığımı söyleyemem.

Efendim Ak Parti sanayide bitmiş, esnaf ateş püskürüyor sözlerinin fiyasko olduğunu bizzat gözlerimle gördüm. Kahvaltıya yoğun bir şekilde ilgi ve alaka vardı. Elbette açık alan esnafının sıkıntıları vardı. Bunu sıkıntılarını Evren Dinçer’e esnaf iletti.

Evren Beyde kahvaltıda bu konuya kazandıklarında ilk iş olarak eğilerek açık alan esnafımız için ayrılan 178 dekar arsayı fazlalaştıracağız dedi. 150 açık alan esnafının olduğunu öğrendim, ama ileriye dönük arsanın genişletilmesi talep edildi.

Evren Dinçer ise Ankara’da yaptığı çalışmalar neticesinde sanayi ile ilgili bayağı bilgi toplamış ve konuya vakıf. Kazandıklarında ilk iş olarak bu konuya el atarak esnafın sıkıntısını çözeceğine dair esnafa söz verdi.

Kahvaltıya katılan kalabalık esnafla hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra esnaf gezisine başladılar. İlçe başkanı Hamza Aktürk ve ilçe teşkilatı ile beraber esnafları dolaşan Evren Dinçer’in ziyaretlerini arkadan bir süre takip edip ziyaret ettikleri esnaflarla sonradan sohbet ettim.

Ne bir tepki gördüm, nede bir olumsuz hareket gördüm. İnanın girdikleri her esnaf samimi ve candan davrandılar. Bende ziyaret sonrası esnafın düşüncesini almak için esnaflarımızla sohbet etme imkanı buldum. Bakın bir esnafımız bana ne dedi:

“ kardeşim sanayinin yapılmasında abartmanın anlamı yok, siyasilerin hiç suçu yok. Adamların yaptıkları her projeye karşı çıktık. Onlarda bizim talebimiz üzerine sürekli yeni proje ürettiler. Dolayısı ile bugün yeni yerimizde olacakken, bugüne kadar uzadı bunun sorumlusu biziz. Evren Dinçer’in ne kabahati var pırıl pırıl çocuk. Sefer Alkan ne ise Evrende o, Evren bey dışardan geldide, Sefer Bey burada idi onu kaçımız tanıyoruz? Bunlar gereksiz laf üretmekten başka değil bu adaylara fatura kesmenin anlamı yok. Sanayinin halini görüyorsunuz, bizim hiçbirimiz bu halden memnun değiliz” dedi.

Hatta bir esnaf bana dedi ki, “valla Erdoğan Bey ben Ak Partiye vermesem bile hanım sandığın arkasında Tayyip Erdoğan’a veriyor. Hemde adaya falan hiç bakmıyor. Hem de ne diyor biliyormusunuz Tayyibi indirelim Amerika başımıza çullansın mı diyor” dedi.

Gördüm ki, sanayide esnafın ne tepkisi var ne de farklı bakışı açısı herkes partisinin arkasında. Öyle abartıldığı gibi yok şöyleydi yok böyleydi gibi bir algıda görmedim. Elbette farklı düşünce ve partilerde olanlar olacak. Ama bunu tamamen sanayi esnafına mal etmek yanlış. Bunun en güzel örneğini 31 Mart akşamı hep birlikte göreceğiz.

Sanayide Ak Parti de var diğer partilerde var. Kimsenin oyu da kimsenin cebinde değildir. Esnaf her ziyarete gelene güzel davranıp misafirperverlik yapıyor. Bu güzel karşılamak bizi destekliyor anlamına gelmemeli.

Bizim insanımız misafirperver ve güler yüzlü. Elbette gelen her adaya dertlerini ve problemlerini iletecekler. Artık seçmende akıllanmış her adayı memnun etmek için güzel sözler söylüyor. Dolayısı ile esnaf ayağına gelmiş adaylara problemlerini anlatması kadar doğal bir şey olamaz. Anlaşılacağı gibi sanayi hiçte abartıldığı gibi değil tam tersini bizzat gördüm.

Bu arada bizi kahvaltıya davet eden Aydın ailesine teşekkür ediyorum.

Bir önceki yazımız olan MUTLU İSTİKBAL İÇİN BU PROJELER UYGULANMALI! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.