Bugün, 15 Ağustos 2020 Cumartesi


18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü

18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü dolayısıyla İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından Aksaray Üniversitesi Konferans Salonu’nda düzenlenen program Vali Ali Mantı katılımıyla gerçekleşti.

18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü dolayısıyla İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından Aksaray Üniversitesi Konferans Salonu’nda düzenlenen program Vali Ali Mantı katılımıyla gerçekleşti.

Aksaray Üniversitesi Konferans Salonundaki programa Aksaray Valisi Ali Mantı, ASÜ Rektörü Vekili Prof. Dr. İbrahim Bakırtaş, Vali Yardımcısı Mustafa Türkcan, Emniyet Müdürü Murat Kolcu, Kamu Kurum Müdürleri sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile öğrenciler ve davetliler katıldı.

Vali Ali Mantı konuşmasında “Türkiye Cumhuriyeti batı ile doğuyu bağlayan bir ülke. Ülkemizde 193 ülkeden, farklı kültürlerden misafirlerimiz var. Ülkelerinde zulüm gören insanlar ülkemize sığındılar. Türkiye Cumhuriyeti dünyada tüm mağdurlara, kimsesizlere el uzatan bir ülke. Ortadoğu’da, Afrika’da, Kafkaslara Çin zulmü altında olanlara karındaşlarımızın hep yanındayız.” dedi.

Konuşmaların ardından çeşitli ülkelerden Aksaray’da ikamet eden, eğitimini Aksaray’da sürdüren öğrenciler müzik dinletisi, tiyatro gösterisi ve yöresel halk oyunları gösterisi sundular.

Meslek ve Tanıtım Günü

Aksaray Valiliği himayelerinde Aksaray Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü tarafından düzenlenen lise öğrencilerinin seçecekleri meslekleri daha iyi tanımak adına düzenlenen Meslek ve Tanıtım günü programı Vali Ali Mantı katılımıyla gerçekleşti.

Aksaray Kültür Merkezinde gerçekleşen programda ileride mesleğe atılacak olan liseli öğrenciler için konuşma yapan davetliler görev yapmış oldukları meslekler hakkında öğrencilere bilgi verdiler.

Programda konuşma yapan Vali Ali Mantı Mülki İdare Amirlerinin vazifelerini, görevlerini öğrencilere anlattı.

Vali Ali Mantı konuşmalarının devamında “Belirlediğiniz hedefe büyük azim göstererek çalışın. İleride seçeceğiniz meslekte, gönlünüzden hangi meslek dalı geçiyorsa azimli ve sabırlı bir şekilde hedefinize doğru ilerleyin.” dedi.