Bugün, 27 Kasım 2021 Cumartesi


19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜNDE BAŞKAN DİNÇER KÖY BELDE VE MAHALLE MUHTARLARI İLE BİRARAYA GELDİ

BAŞKAN DİNÇER; “MUHTARLIK HİZMET VE TEMSİL MAKAMIDIR”

 

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, belde, köy ve mahalle muhtarlarının 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutladı.

Aksaray Belediyesine ait Piramit Kafe Sosyal Tesislerinde gerçekleşen kutlama programına belde, köy ve mahallelerde görev yapan çok sayıda muhtar katıldı. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer muhtarları maslarında tek tek selamladı.

19 Ekim Muhtarlar Günü kutlamalarına katılan Muhtarlar deneği Başkan Vekili ve Yeni Mahalle Muhtarı Ahmet Koçak muhtarlar adına yaptığı konuşmada tüm muhtarları bir araya getiren Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’e teşekkür etti.

Köy Muhtarları Derneği Başkanı ve Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak ise yaptığı konuşmada Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in köylere verdiği destekten dolayı teşekkür etti. Muhtarlar derneği başkanı Emin Koçak, Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in köylerde düzenlediği sosyal ve kültürel etkinliklerle çocukların ve ailelerinin yüzünün güldüğünü belirtti. Koçak, 19 Ekim Muhtarlar Günü münasebeti ile muhtarlar için düzenlediği programdan dolayı onur duyduklarını belirtti.

Muhtarlık makamının hem temsil hem hizmet makamı olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, sözlerine hayatını kaybeden muhtarlara rahmet dileyerek başladı. Başkan Dinçer muhtarlara hitaben yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı; “Tüm muhtarlarımızın, Muhtarların Günü’nü kutluyorum. Muhtarlarımız mahallerinde köylerinde ve yaşadıkları bölgelerde karşılaştıkları bir eksikliği bir talebi üst mercilere bildiren ve çözüm odakları çalışmaktadırlar. Meşakkatli bir çalışma hayatı olan muhtarlarımız ile sık sık istişare içerisinde bulunuyoruz.

Bu vesile ile tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü´nü kutluyor, aileleri ile birlikte sağlıklı ve huzurlu bir yaşam sürmelerini diliyorum,” Dedi.

Köy Muhtarları Derneği ve Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak tüm muhtarlar adına Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’e plaket takdiminde bulundu.