82 MİLYON BİR OLUP YARALARI SARACAĞIZ

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Elazığ ve Malatya'da meydana gelen depremin ardından Türk milletinin gösterdiği fedakarlığın dünyaya örnek olduğunu söyledi.

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Elazığ ve Malatya'da meydana gelen depremin ardından Türk milletinin gösterdiği fedakarlığın dünyaya örnek olduğunu söyledi.

 

Deprem sonrası AK Parti Aksaray İl Başkanlığı olarak bölgenin ihtiyaçları konusunda AK Parti Genel Merkezi ve AFAD Başkanlığı ile sürekli iletişim halinde olduklarını belirten İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, "Deprem sonrası tüm Türkiye vatandaşları, kamu kurum ve kuruluşları, STK'ları ile tek vücut olup, deprem bölgesine yardım etmek için 7'den 70'e herkes elinden geleni yapmaya gayret göstermiştir. Birbirini tanımayan milyonların yüreği o gece adeta deprem bölgesinde attı. Yardım için seferber olan halkımızın duyarlı göz yaşartıcı sahneler yaşattı bizlere. Valiliğimiz ve Aksaray Belediyemizin duyuruları, sosyal medya destekli paylaşımları ve çağrılar sonrası Aksaray halkı tek yürek oldu. Başlatılan kampanya kapsamında toplanan 1 tır gıda malzemesi ile battaniye, Elazığ ve Malatya'daki depremden zarar gören vatandaş için bölgeye gönderildi. Milletimizin tüm fertlerinin deprem bölgesindeki kardeşleriyle sergilediği dayanışma her türlü takdirin üzerindedir. Dünya bu kadar birbirine tutkun ve birbirine yardım eden bir millet daha görmemiştir" dedi.

 

Altınsoy, "Devletimiz ilgili tüm kurum ve kuruluşlarıyla vatandaşlarımızın emniyetini ve can güvenliğini önceliklendirerek gerekli tedbirleri almakta ve gerekli çalışmaları yürütmektedir. AFAD'dan bölge için bir ihtiyaç talebi olması durumunda hep birlikte el ele vererek yaraları sarmaya devam edeceğiz, yardım taleplerine var gücümüzle katkı sağlayacağız. Bu manada ilimizde yardım kampanyasına öncülük eden Valimiz Ali Mantı’ya, Belediye Başkanımız Evren Dinçer’e, STK’larımıza ve kampanyaya destek olan Aksaray halkına canı gönülden teşekkür ediyorum. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Allah milletimizi vatanımızı semavi ve arzı afetlerden korusun" dedi. 27.01.2020

AK PARTİ AKSARAY İL BAŞKANI

HÜSEYİN ALTINSOY