Bugün, 5 Temmuz 2020 Pazar


Ramazan ayının hatıralarımızı süsleyen güzelliklerini bu yıl bir farklı ruh hali ile hatırlayacağız.

Ramazan ayının hatıralarımızı süsleyen güzelliklerini bu yıl bir farklı ruh hali ile hatırlayacağız.

Saygıdeğer Hemşerilerim,
Çok Kıymetli Aksaraylılar,
Hayatımıza sayısız güzellikler katan rahmet, bereket, bağışlanma, arınma ve huzur mevsimi on bir ayın sultanı Ramazan ayına kavuşmanın buruk sevinci içerisindeyiz. 
 Kardeşlik ve esenlik rüzgârlarının dalga dalga yayıldığı manevi bir atmosfer ve Yüce Allah'ın bizlere lütfettiği büyük bir nimet olan Ramazan ayının hatıralarımızı süsleyen güzelliklerini bu yıl bir farklı ruh hali ile hatırlayacağız   Yine de yorulan ruhlarımızı teskin etmek, bunalan gönüllerimize inşirah vermek, özümüze ve fıtratımıza yönelerek hayatımızın iman, kulluk ve güzel ahlak ekseninde muhasebesini yapmak için bu eşsiz bir fırsatı kaçırmayacağız. Evet, maalesef korona virüs salgını sebebiyle bu kutlu misafiri bu yıl sadece evlerimizde ağırlayacağız. 
Ecdadın tabiri ile “On Bir Ayın Sultanı”nı karşıladığımız bugünlerde Müslümanlar olarak mahzun ve kederliyiz. Ne var ki bu kederimiz ve hüznümüz, sahurun bereketini, iftarın sevincini, teravihin coşkusunu, mukabelenin huzurunu hülasa Ramazan'ı anlamlı ve unutulmaz kılan birçok eşsiz güzelliği bu yıl evlerimizde hissedip yaşamamıza engel olamayacaktır. Evlerimizi dua mekânı haline getirerek bu zor zamanlarda sabır, irade ve azimle gerekli tedbirleri aldıktan sonra tevekkül değerine sarılıp, karamsarlık, korku ve endişeye kapılmadan, umudumuzu ve direncimizi kaybetmeden, umut ve ufuk merkezi Kur'an-ı Kerim'i ve insanlığa her daim ümit aşılayan sevgili Peygamberimiz'i (s.a.s.) rehber edinerek bu zorlu günleri Allah’ın izniyle geride bırakacağız.
Değerli Hemşerilerim,
Bu duygu ve düşüncelerle, tekrar gelişiyle gönüllerimizi aydınlatan rahmet ve bereket iklimi Ramazan ayının; kalplerimize huzur, hanelerimize bereket, ailemize, ülkemize ve tüm Müslümanlara hayırlar getirerek yeryüzünün selamet ve sekinetine, bütün insanlığın huzuru ve iyiliğine vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz ediyor…
Sağlık, sıhhat, afiyet, hürriyet ve istiklal içerisinde nice Ramazanlara kavuşmak dileğiyle Sevgili hemşerilerime selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

Cengiz AYDOĞDU
Aksaray Milletvekili