Bugün, 20 Mayıs 2022 Cuma


 YABAN HAYVANLARINA DEVLETİN ŞEFKAT ELİ DOUKUNDU!!!

YABAN HAYVANLARINA DEVLETİN ŞEFKAT ELİ DOUKUNDU!!!

 

 

 Ülkemiz geneli ile birlikte İlimizde Cumartesi günü başlayıp Çarşamba gününe kadar devam eden yoğun kar yağışı sebebiyle yaban hayvanları ve sokak hayvanlarının aç kalmaması için İl Tarım ve Orman Müdürlüğüyle Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri birlikte doğaya ve belli noktalara yem ve mama bırakıldı.

   Konu ile ilgili olarak yetkililerden edinilen bilgiye göre Aksaray İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav ile kurum çalışanlarıyla Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğü çalışanlarıyla kurum araçlarının iş birliğiyle yağ yoğun kar nedeniyle yiyecek bulma sıkıntısına düşen hayvanların imdadına yetişildi.

   Yaban hayvanlarının ve başı boş hayvanların olabildiğince beslenebilmelerinin sağlanması için başlatılan seferberlik gibi çalışmayla kurum personeli kırsal kesimin dört bir yanına dağıldılar.  

   Kar yağışı boyunca çoğu zaman Tarım Ve Orman il müdürü Bülent Saklav’ında katıldığı çalışmada Akin köyü ile Toki bölgesi, Kılıçaslan Parkı, Sağlık köyü, Regülatör ile Ekecik bölgesindeki birçok yere buğday, mama, sakatat ve yonca bırakıldı.

   Ekipler tarafında yapılan bu çalışmalarda doğaya 100Kğ mama,100Kğ buğday,100Kğ sakatat 2 Yonca ve 2 ot balyası bırakıldı.

   Aksaray Tarım ve Orman  il Müdürü Bülent Saklav yağışlar devam ederse bu çalışmalarında aralıksız olarak sürdürüleceğini belirtti.(Haber Ali Genç, Fotoğraflar Tarım Ve Orman İl Müdürlüğü)