Bugün, 8 Temmuz 2020 Çarşamba


AK PARTİ İL BAŞKANI ALTINSOY’DAN ŞEHİTLER İÇİN TAZİYE MESAJI

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Suriye’nin İdlib kentinde, şehit olan askerler için taziye mesajı yayımladı.

İdlib’de çatışmaların önlenmesi amacıyla bölgeye takviye olarak giden Türk Silahlı Kuvvetleri konvoyuna, Suriye rejimince düzenlenen saldırıda 5’i asker, 3’ü sivil personel olmak üzere 8 kişi şehit olmuş, 7 asker ise yaralanmıştı.

Şehitlerin aileleri ve yakınları başta olmak üzere Türk milletine başsağlığı dileyen İl Başkanı Altınsoy, “Ülkemizi ve milletimizi derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimiz hemşehrimiz Piyade Uzman Çavuş Kadir Yıldız’a ve onunla birlikte şehit düşen kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralılar için acil şifalar dilerim. Şehit ve yaralı silah arkadaşlarımızın kanı yerde bırakılmayacak, bu menfur saldırıyı yapanlardan hesap sorulacak ve benzeri saldırılara karşı meşru müdafaa hakkımız en sert şekilde kullanılacaktır” dedi.

Türkiye Cumhuriyet’inin her türlü saldırıya misliyle karşı verecek güçte olduğunu vurgulayan Başkan Altınsoy, “Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri yapılan her saldırıya en ağır bedeli ödetecek güçtedir, bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. TSK milli çıkarlarımızı ve insani değerleri korumak için insanlık düşmanlarıyla mücadele etmektedir. Türkiye, bu saldırının cevabını misliyle vermiş durumda, vermeye devam ediyor. Vatanımızın bütünlüğü için gerek yurt içinde gerekse de yurt dışında canını hiçe sayarak kahramanca çarpışan tüm vatan evlatlarımızı saygı ve minnetle anıyorum” diye konuştu. 04.02.2020

 

AK PARTİ AKSARAY İL BAŞKANI

HÜSEYİN ALTINSOY