AK PARTİ İL BAŞKANI HÜSEYİN ALTINSOY, REGAİB KANDİLİNİ KUTLADI

AK PARTİ İL BAŞKANI HÜSEYİN ALTINSOY, REGAİB KANDİLİNİ KUTLADI

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Mübarek üç ayların müjdecisi olan Regaip kandili dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, tüm İslam aleminin ve Aksaraylı vatandaşların kandilini kutladı.

 

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Kandillerin insanların kalplerini birbirine yaklaştıran, komşuluk, akrabalık, kardeşlik ve dayanışma duygularını arttıran, ruh dünyalarının aydınlanmasına vesile olan çok özel geceler olduğunu ifade etti.

 

Bütün İslam Dünyası için önemli olan, içinde Regaip, Miraç ve Berat Kandilleri ile Kadir Gecesi’ni barındıran üç ayların başladığını kaydeden Başkan Altınsoy, “Bu mübarek günlere tekrar erişmiş olmanın sonsuz huzurunu ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. 3 aylar, keremi bol olan Rabbimizin biz Müslümanlara sunduğu bereketli zamanlardandır. Bin aydan daha hayırlı olan ‘Kadir Gecesi’ni de içerisinde barındıran bu aylarda; rahmet kapıları sonuna kadar açılır. Bu nedenle en iyi şekilde değerlendirebilmeye çalışmalıyız. Anadolu, mazlum coğrafyaların sığınağıdır. Aziz milletimiz ‘Tek bayrak, tek millet, tek devlet, tek vatan’ birlikteliği ile tüm kardeşlerinin yanındadır. Türkiye olarak zor zamanlardan geçiyoruz. Tüm hain ve şer odaklarına karşı birlik beraberliğimizi bu mübarek günlerde daha da güçlendirmeliyiz. Terörle mücadele eden kahramanlarımıza, askerimize, polisimize bu gecede de hayır dualarımızı gönderelim. Huzurumuz, barış ve istikrarımız için mücadele eden güvenlik güçlerimize Yüce Allah’tan yar ve yardımcı olmasını niyaz ediyoruz. İnsanlarımızın, Yaradan’a daha derin bir şükür imkanı bulacağı bu özel gecede, muhabbetin, sohbetin, kaynaşmanın artmasını temenni ediyorum. Vatan uğrunda canlarını feda eden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet; fedakar gazilerimize, kahraman milletimize selametler diliyor, İslam Alemi’nin ve Aksaraylı hemşehrilerimin Regaip Kandil’ini tebrik ediyor; bu anlamlı gecenin birliğimize, beraberliğimize ve hayra vesile olmasını diliyorum” 26.02.2020

AK PARTİ AKSARAY İL BAŞKANI

HÜSEYİN ALTINSOY