AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hamza Aktürk 8 Mart Dünya Kadınlar günü vesilesiyle mesaj yayınladı.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hamza Aktürk 8 Mart Dünya Kadınlar günü vesilesiyle mesaj yayınladı.

Başkan Aktürk mesajında, “Eğer kadın mutluysa toplum mutludur. Eğer kadın huzurluysa ülke huzurludur. Eğer kadın refah içindeyse, eğer kadın umut içindeyse toplum da o kadar refah içinde, gelecekle ilgili olarak o kadar umut içindedir. Kadınlarını ihmal eden, kadınlarını aşağılayan, öteleyen, dışlayan, kadınlarına ikinci sınıf varlık muamelesi yapan hiçbir toplumun hiçbir alanda ilerlemesi asla mümkün değildir. Bizim topraklarımızda, bizim medeniyetimizde, kadın, hem toplumun hem de toplumun çekirdeği olan ailenin temelidir. Bir anne olarak, bir eş olarak kadın evini, çekip çevirdiği kadar toplumu şekillendiren, toplumu dönüştüren ülkeye istikamet çizen bir varlıktır.” dedi.

 

Aktürk “Hazreti Peygamber’i örnek göstererek; Cennetin annelerinin ayağı altında olduğunun müjdelendiğini belirterek dinimizde, annelik, bir irtifadır, bir yüksek seviyedir” diye konuştu.

 

Aktürk, Kadınların hak ettikleri konuma yükselmeleri ve geleceğe güvenle bakmalarının, sonsuz sevgi ve hoşgörüyle yetiştirdikleri nesillerin mutluluğunun ve başarılarının ilk şartı olduğunu vurguladı.

 

Dünyada demokrasinin gelişmesi ve insan hakları standartlarının yükselmesiyle kadın hakları mücadelesinde ciddi mesafeler alındığını belirterek, Türkiye’nin de kadın hakları alanında Ak Parti Hükümetimizin gerçekleştirdiği reformlarla dünyada kendine önemli bir yer edindiğini kaydetti.

 

Günümüzde bilim, siyaset, eğitim, kültür-sanat ve iş dünyasında herkesi gururlandıran, başarılarıyla adından söz ettiren Türk kadınının, geleceğe ilişkin en büyük güvence olduğunun altını çizen Aktürk, “Kadınlarımız hak ve özgürlüklerine sahip çıkarken, erkeklerin de bu mücadelede ön yargılarından arınarak, gücü, çalışma azmi, iradesi ve öz güveni olan kadınlarımıza destek vermesi, sorunların çözümü açısından büyük önem taşımaktadır.” dedi.

 

Aktürk; “Kadınların yaratıcılıkları, üretkenlikleri ve çalışkanlarıyla iş hayatında da etkin rol oynamalarının, Türkiye’nin ilerleme ve gelişme sürecinde önemli farklılık yaratacağını vurgulayarak 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Kutluyorum.” ifadelerine yer verdi. 06.03.2020

AK PARTİ AKSARAY MERKEZ İLÇE BAŞKANI

HAMZA AKTÜRK