Bugün, 14 Temmuz 2020 Salı


AKSARAY BELEDİYESİ DEZENFEKTE ÇALIŞMALARINI ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR

AKSARAY BELEDİYESİ DEZENFEKTE ÇALIŞMALARINI ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR

 

Dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde görülen Korona virüsüne karşı Aksaray Belediyesi, şehir genelinde önlem amaçlı olarak çok yönlü çalışmalar yürütüyor. 
Aksaray Belediyesi halk sağlığını tehdit eden Korona virüsüne karşı önleyici tedbirlerini her geçen gün artırıyor. Halka açık ve vatandaşların yoğun olarak kullandığı toplu ulaşım araçları, servis araçları, kamu kurumları, camiler, pazar yerleri, otobüs terminali, belediye ait hizmet birimleri belli periyotlarla sürekli dezenfekte ediliyor. Ayrıca bu çalışmalara ek olarak ise insanların yoğun olarak kullandığı cadde ve sokakların bol köpüklü tazyikli sularla yıkanıyor.  
Belediye bünyesinde oluşturulan dezenfekte ekibi, iş yerleri dahil pek çok alanda çalışma yürütürken mobil dezenfekte ekibi ise araç üstü ekipmanla şehri dört bir yanına ulaşarak cadde ve sokakları dezenfekte ediyor. Mobil dezenfekte aracından sokaklara sıkılan sıvının, anti alerjik ve insan sağlığına hiçbir zararı olmayan bileşenlerden oluştuğu bildirildi.
Aksaray Belediyesinden yapılan açıklamada, mobil dezenfekte araçlarının günün her saatinde cadde ve sokaklarda dezenfekte işlemini sürdüreceği bilgisi paylaşıldı.