Bugün, 15 Temmuz 2020 Çarşamba


AKSARAY BELEDİYESİ ESNAFLARA MASKE VE ELDİVEN DAĞITTI

AKSARAY BELEDİYESİ ESNAFLARA MASKE VE ELDİVEN DAĞITTI

Aksaray Belediyesi, COVID 19 salgınına karşı çarşı merkezindeki esnaflara maske ve eldiven dağıttı.

 

Çin’den tüm dünyaya yayılan ve ülkemizde görülen Korona Virüsüne karşı önleyici tedbirlerini almayı sürdüren Aksaray Belediyesi, çarşı merkezinde bulunan esnafları uyarıp maske ve eldiven dağıttı. Esnaflara sosyal mesafe konusunda daha dikkatli olmaya davet eden Belediye ekipleri, virüsün yayılım etkisinden bahsederek alınacak tedbirlerle büyük felaketlerin önlenebileceğini hatırlattı.

 

Belediye görevlileri, çarşı merkezinde bulunan esnafları ziyaret ederek hayırlı kazançlar diledi. Belediye Başkanı Evren Dinçer’in hediyesi olan içerisinde maske ve eldiven bulunan olan çantaları esnaflara dağıttı. Esnaflar ise kendilerine sunulan hizmetten dolayı Başkan Dinçer’e teşekkür ettiler.

 

“Alacağımız tedbirler, virüse karşı en etkili korunma yöntemidir” diyen Belediye Başkanı Evren Dinçer, ülke olarak önemli bir süreçten geçtiğimizi hatırlattı ve “Millet olarak herkes üzerine düşeni yapmalı. 65 yaş üstü büyüklerimiz ve 20 yaş altı gençlerimize sokağa çıkmamalarını, risk grubunda ve kronik rahatsızlığı bulunanlar vatandaşlarımıza da evde kalmaları çağrısını yeniliyoruz. Aksaraylı hemşerilerimden isteğim devletimizin önlem amaçlı aldığı kurallara uymanız ve zorunlu olmadıkça evden çıkmamanızdır” ifadelerini kullandı.

AKSARAY BELEDİYESİ 7/24 ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

 

Aksaray Belediyesi ekipleri, pazar yerlerinde maske dağıtımı ve şehir genelinde çalışmalarına devam ediyor.

 

Aksaray Belediyesi Korona virüs tedbirleri kapsamında çalışmalarına aralıksız olarak her alanda devam ediyor. Aksaray Belediyesi tarafından yapılan maskeler pazar alanında bulunan esnaflara dağıtılıyor. Maske dağıtımının yanı sıra Zabıta ekipleri, Pazar alanı içerisinde bulunan esnafların maske takmaları konusunda uyarılarda bulundu. Pazar alanına gelen vatandaşları İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge gereğince alınan tedbirlere uymasını ve 65 yaş üstü, 20 yaş altı vatandaşların Pazar alanlarına girmelerinin yasak olduğunu hatırlatıldı.

 

Pazar esnafı yapılan hizmetten duydukları memnuniyeti dile getirerek; “Maske dağıtımını sağlayan Belediye Başkanımız Evren Dinçer’e teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Belediye Başkanı Evren Dinçer Korona virüs ile mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini belirterek; “Belediye olarak Korona virüs önlemleri kapsamında ekiplerimiz tarafından yapılan maskelerimizin vatandaşlarımıza ulaşması hususunda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Mesai gözetmeksizin 7 gün 24 saat çalışan tüm birim personellerimizi kutluyorum. Bizler burada şehir genelinde çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz” dedi.