AKSARAY BELEDİYESİ PAZAR ESNAFINA MASKE VE ELDİVEN DAĞITTI

AKSARAY BELEDİYESİ PAZAR ESNAFINA MASKE VE ELDİVEN DAĞITTI

Küresel düzeyde son yılların en büyük sağlık tehdidi olan Korona virüsüne karşı tedbir amaçlı çalışmalar yürüten Aksaray Belediyesi, Pazar esnafına maske ve eldiven dağıttı.

Aksaray Belediyesi, korona virüsü salgınına karşı tedbir amaçlı aldığı çalışmaların kapsamını genişletmeye devam ediyor. Vatandaşın yoğun olarak kullandığı alanlarda dezenfekte ve ilaçlama çalışmaları yapan belediye ekipleri Pazar alanlarında da tedbirlerini artırmaya devam ediyor.

Alınan tedbirler kapsamında Aksaray Belediyesi ekipleri Salı Pazarında faaliyet gösteren esnaflara ve alışveriş yapmak için orada bulunan vatandaşlara maske ve eldiven dağıttı.

Zabıta ekiplerinin de denetim yapmak amacı ile bulunduğu Salı Pazarında esnaflar ve vatandaşlar hijyen kurallarına uyma ve sosyal mesafeyi korunmak noktasında dikkatli olmaları için uyarıldı.

Belediye Ekiplerinin maske dağıttığı sırada Belediye Başkan Yardımcıları, Hıfzı Peker ve Tayfun Çelik ile birlikte Manavcılar, Balıkçılar, Tavuk ve Yumurtacılar odası Başkanı Kuddusi Yeşildal ve birim müdürleri de Pazar alanında bulundu.

Aksaray Belediyesi’nin, Korona virüsünün yayılımcı etkisini ortadan kaldırmak için tedbir amaçlı çok yoğun bir çalışma sergilediğini belirten, Aksaray Manavcılar, Balıkçılar, Tavuk ve Yumurtacılar odası Başkanı Kuddusi Yeşildal, Belediye Başkanı Evren Dinçer’e ve ekibine Pazar esnafına dağıttıkları eldiven ve maske için teşekkür etti.

 

AKSARAY BELEDİYESİ 26 NOKTAYA 50 ADET SIVI EL DEZENFEKTAN CİHAZI YERLEŞTİRDİ

 

 

Aksaray Belediyesi, dünya genelinde etkisini gösteren korona virüs (COVID-19) sebebi ile vatandaşlara yönelik hijyen önlemlerini almaya devam ediyor.

Korona virüs salgınının olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak için şehrin birçok noktasında dezenfeksiyon çalışmaları yürüten Aksaray Belediyesi, Belediye girişlerine, 15 Temmuz Milli İrade Meydanına, Ulu Cami önüne, AVM önlerine ve Otogar gibi vatandaşların yoğun olarak kullandığı 26 noktaya toplam 50 adet sıvı el dezenfektan cihazı yerleştirdi.

Yerleştirilen sıvı el dezenfeksiyon cihazlarından vatandaşlar bireysel olarak virüsten korunmak için ellerini dezenfekte etme imkânı bulabilecekler. Virüsün etkilerini en aza indirmek için aralıksız tedbir çalışması yapan Aksaray Belediyesi’nin yeni uygulaması vatandaşlar tarafından takdir ile karşılandı.

Virüsün ortaya çıkması ile birlikte harekete geçen Aksaray Belediyesi ekipleri, yerleştirdiği sıvı el dezenfektan cihazlarını vatandaşların kullanmasını engelleyecek durumların ortaya çıkmaması için sürekli takip edeceğini bildirdi. Ekipler cihazlarda sıvı dezenfektanın bitmesi durumunda belirli periyotlarda dolduracaklarını duyurdular.