Bugün, 26 Eylül 2020 Cumartesi


AKSARAY BELEDİYESİ VE AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI ARASINDA ÇOCUK EVLERİ SİTESİ İÇİN İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

AKSARAY BELEDİYESİ VE AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI ARASINDA ÇOCUK EVLERİ SİTESİ İÇİN İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Aksaray Belediyesi arasında Çocuk Evleri Sitesi hizmet binaları inşaatı yapımı iş birliği protokolü imzalandı.

 

Aksaray Belediyesi başkanlık makamında gerçekleşen imza töreninde Belediye Başkanı Evren Dinçer, ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü İsrafil Aktürk, Çocuk Evleri Sitesi Hizmet Binaları inşaatına ilişkin iş birliği protokolünü imzaladı.

 

Belediye Başkanı Evren Dinçer, iş birliği protokolünün Aksaray için hayırlı olmasını diledi. Aksaray Belediyesinin kamu kurumları ve STK’larla sürekli işbirliği içeresinde olduğunu aktaran Başkan Dinçer, korunmaya muhtaç çocukların güvenilir bir ortamda barınıp yaşamlarını sürdürebileceği, temel gereksinimlerinin karşılanabileceği hizmet binalarının yapımı için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler ile koordineli bir çalışma yürütüleceklerini söyledi.

 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü İsrafil Aktürk, sosyal hizmetlerin toplumdaki dezavantajlı kesimler için önemli çalışmalar gerçekleştirdiği ve Aksaray Belediyesinin bu anlamda önemli desteğinin bulunduğunu açıkladı.

 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü İsrafil Aktürk, beraberindeki şube müdürleri ile pandemi sürecinde göstermiş özverili çalınmalarından dolayı Başkan Dinçer’e teşekkür ettiler.