Bugün, 20 Ekim 2021 Çarşamba


AKSARAY BELEDİYESİ YAZ SPOR OKULUNA 700 ÖĞRENCİ KATILDI

ÇOCUKLARIMIZI SPORLA DAHA BAŞARILI BİR GELECEK BEKLİYOR

Aksaray Belediyesi’nin çocukların sosyal ve bedensel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla başlattığı Yaz Spor Okuluna bu yıl 700 öğrenci katıldı. Yaz spor okuluna kayıt yaptıran 8- 14 yaş grubundaki çocuklara futbol ve tenis eğitimi dışında her yaş grubuna farklı olmak kaydıyla değerler eğitimi ve sinema, gezi programları da düzenlendi.

 

Aksaray Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğünün ev sahipliğinde başlatılan yaz spor okulları, TOKİ bölgesindeki Genç Osman spor tesisi ile Nakkaş spor tesislerinde olmak üzere 2 farklı noktada gerçekleşti.

 

Aksaray Belediyesinin her yıl düzenlediği yaz spor okullarında, çocukların erken yaşta sporla tanışmalarının sağlandığını ifade eden Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yaz spor okulu ile ilgili yaptığı değerlendirmede “Spor okullarımız ile özellikle pandemi sürecinde hareketsiz kalan çocuklarımızın fiziksel ve zihinsel gelişimlerine yardımcı olmayı, sosyalleşmelerini, iletişim becerilerini geliştirmelerini ve kendine güven duygusu kazanmalarını hedefledik” şeklinde konuştu.

 

Yaz Spor okullarında spor eğitiminin yanı sıra değerler eğitimi ve gezi ve sinema programları da düzenlediğini hatırlatan Başkan Dinçer, “Çocuklarımızın yaz tatilini en iyi şekilde değerlendirmeleri için başlattığımız yaz spor okullarında sadece futbol eğitim verilmiyor. Spor okullarımıza kayıt yaptıran 8- 14 yaş aralığında çocuklarımız tenis eğitimi, değerler eğitimi, gezi programları gibi birçok eğitim faaliyeti içinde yer aldılar” dedi.

 

Yaz spor okulunda çocukların yeteneklerini keşfetmelerine olanak sunulduğunun altını çizen Başkan Dinçer, “Belediyemizin yaz spor okulunda alanında uzman antrenörler eşliğinde verilen eğitimlerde yetenekli çocuklarımızı keşfediyor, kendilerine iyi bir gelecek hazırlamak için onlara yardımcı oluyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

Aksaray Belediyesi yaz spor okuluna bu yıl 700 öğrencinin kayıt yaptırdığı ve çocukların her yaş grubuna göre çeşitli spor branşlarında eğitim aldığı bildirildi.