Bugün, 29 Ocak 2022 Cumartesi


AKSARAY BELEDİYESİ'NDEN AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE SPOR MALZEMESİ DESTEĞ

BAŞKAN DİNÇER; "ŞEHRİMİZİN SPORU VE GENÇLİĞİ İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, şehrimizdeki 18 amatör spor kulüp temsilcilerinin katıldığı kahvaltı programında bir araya geldi. Başkan Dinçer, amatör spor kulüplerine lige yükselme ve malzeme desteği sağlanacağını belirtti.

 

Aksaray Belediyesi Piramit Kafe Sosyal Tesislerinde düzenlenen kahvaltı programına Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Aksaray Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Cavit Kılıç, Aksaray’daki amatör spor kulüplerinin başkanları katıldı.

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, sporun sağlıklı yaşam üzerine etkilerinin olduğu gibi kültürel, sosyal, ekonomik, turizm gibi faktörlerle de bağlantısının olduğuna dikkat çekti. Aksaray’daki amatör kulüplerin gelişim ve büyümelerini desteklediklerini ifade eden Başkan Dinçer konuşmasında, gençlerin gelişim ve ilgilerinin karşılıksız bırakılmadığını, kulüplere gerekli malzemenin temin edileceğini söyledi.

 

Başkan Dinçer açıklamasının devamında “Aksaray’ımızda sportif faaliyet çeşitliliği ve spora olan ilgide özelliklede gençler düzeyinde gün geçtikçe artıyor. Biz de yerel yönetimler olarak spor ve sporcuyu her zaman destekliyoruz. Gençlerimizin başarısını nasıl arttırırız bunun çabası içerisindeyiz. Şehrimizdeki amatör kulüpleri de güzel başarılar elde ediyor. Aksaray Belediyespor’umuz, bunun yanında Bölgesel Amatör Lig'indeki (BAL) Amatör Spor kulüplerimiz, altyapıda yer alan mücadele eden gençlerimiz Aksaray’ımızda ilerleyen yıllarda futbolda daha iyi noktalara geleceğinin göstergesi. Biz gençlerimizin yanındayız ve onlara inanıyoruz. Bizde bu noktada gereken desteği sağlamaya devam edeceğiz” şeklinde konuşarak amatör kulüplere destek sözü verdi.

 

Amatör spor kulüpler adına söz alan ASKF Başkanı Cavit Kılıç, desteklerinden dolayı Başkan Dinçer’e teşekkür plaketi takdim etti. Başkan Dinçer, amatör spor kulüplerinin temsilcileriyle sohbet ederek günün anısına fotoğraf çektirdiler.