Bugün, 6 Temmuz 2022 Çarşamba


AKSARAY BELEDİYESPOR HENTBOLDA MİLLİ GURURUMUZ OLMAYA DEVAM EDİYOR

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in destekleri ile şehrin adını ulusal ve uluslararası müsabakalara taşıyan Aksaray Belediyespor Hentbol takımı Antrenör ve oyuncuları genç milli ve yıldız milli takıma davet edildiler.

Yıldız milli takıma Kevser Bektaş, Kübra Nur Cesur, Nezaket Duran, Nisanur Terzi, Ebrar Halime Kılıç, Eda Şamlı ve Rabia Aktürk seçildi.

Aksaray Belediyespor Hentbol takımında yer alan oyunculardan Emine GÖKDEMİR, Kübra Nur CESUR, Hüsniye Nur ÇELİK, İlayda DURDU ve iki kalecimiz Gülbahar İKİAHIRLI ile Kevser BEKTAŞ ve Antrenör Serkan PALA ise Genç Milli Takımına davet edildiler.

Aksaray Belediyesi Hentbol takımına her türlü desteği verdiklerini ifade eden Belediye Başkanı Evren Dinçer, Kadın Hentbol takımının şehrin adını ulusal ve uluslararası müsabakalara taşıdıklarını belirtti. Yıldız Milli Takıma ve Genç Milli takıma Aksaray Belediyespordan yetişen oyuncuların seçilmesinin gurur verici olduğunu söyledi.

Türkiye Kadınlar Hentbol Süper Ligi’nde alt yapısından yetişen genç oyuncularla yer alan Aksaray Belediye Spor gençlere yaptığı yatırımın karşılığını alıyor. Kulüp Başkanı Gamze Çelik, her kategorideki milli takımlarımıza antrenör ve oyuncu vermekten büyük gurur duyduklarını; Türk sporuna, hentbole ve en önemlisi geleceğin büyükleri gençlere hizmete devam edeceklerini söyleyerek, gençlere özelliklere kızların eğitim ve sosyal hayata atılmaları konusuna büyük önem veren Belediye Başkanı Evren DİNÇER’e, sporcularına verdiği destek için çok teşekkür ederek, hentbolde Aksaray’ın adını milli takımlarda yer alan antrenör ve sporcularımız ile ulusal ve uluslararası alanda başarı ile temsil edeceklerini, Avrupa Şampiyonlarında milli takımlarımıza başarılar dilediğini söyledi.