AKSARAY HALKI, BAŞKAN DİNÇER’İN ÇAĞRISI İLE ELAZIĞ İÇİN TEK YÜREK OLDU

Elazığ’da meydana gelen 6,8 şiddetindeki deprem tüm yurtta olduğu gibi Aksaray’da da çok büyük bir üzüntü ile karşılandı.

Elazığ’da meydana gelen 6,8 şiddetindeki deprem tüm yurtta olduğu gibi Aksaray’da da çok büyük bir üzüntü ile karşılandı.

 

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, “Haydi Aksaray Elazığ’ımız Üşümesin” diyerek tüm Aksaray halkına yardım çağrısında bulundu.

 

Aksaray Belediyesi Başkan Evren Dinçer’in talimatıyla Belediye Hizmet Binası ile Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü binasında yardım malzemelerini topladı. Ayrıca yapacakları yardımı getirecek durumu olmayan vatandaşlar için 444 55 68 çağrı merkezine haber vermeleri halinde malzemeleri araçlarla evlerinden alma imkânı sağlandı.

 

Başkan Dinçer’in çağrısı üzerine harekete geçen Aksaraylı vatandaşlar depremzedelere yardım için belediyeye koştular.

 

Depremzedelere ulaştırılmak üzere battaniye, kışlık kıyafet, çocuk bezi, çocuk maması ve her çeşit gıda malzemeleri tasnif edilerek Elâzığ’a gönderilmek üzere TIR’lara yüklendi. Aksaraylı hayırsever vatandaşların, dernekler ve oda başkanlarının katkılarıyla kısa sürede toplanan yardımlar, 3 TIR’a yüklenerek Elazığlı depremzedelere ulaştırıldı.

 

Aksaraylı Hayırseverlerin yardımlarının uğurlanması sırasında açıklama yapan Başkan Dinçer “Onların acısı bizim acımız” diyerek şunları söyledi “ Elazığ’da 6,8 şiddetinde bir deprem meydana geldi. Ülkemiz ve milletimiz açısından çok üzücü bir olay. Deprem sonucunda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Yaralı kardeşlerimize de acil şifalar diliyoruz. Bütün dualarımız onlarladır. Tabi ülkemiz deprem bölgesinde deprem kuşağında bu gerçeklerle yaşıyoruz. Bu üzücü olay üzerine bizde Aksaraylılar olarak tüm vatandaşlarımızla Elazığ’a yardım konusunda kenetlendik. Vatandaşlarımız yardım konusunda ellerinden gelen gayreti gösterdiler. Bizde Aksaray belediyesi olarak buna vesile olamaya çalıştık. Ben tüm Aksaraylı hemşerilerimize bu kadirşinaslıkları ve yardım severliklerinden dolayı hepsine ayrı ayrı Teşekkür ediyorum. Hepsinden Allah razı olsun.” dedi.