AKSARAY HEYETİ, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI MUSTAFA VARANK’I ZİYARET ETTİ

AKSARAY HEYETİ, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI MUSTAFA VARANK’I ZİYARET ETTİ

Aksaray Valisi Ali Mantı, AK Parti Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Belediye Başkanı Evren Dinçer başkanlığındaki Aksaray heyeti, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ı ziyareti etti.

 

Aksaray’ın sanayi ve teknoloji yatırımlarından daha fazla istifade etmesi için bir araya gelen Aksaray heyeti, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ziyaret etti. Aksaray heyetini Bakanlık toplantı salonunda ağırlayan Bakan Varank, Aksaray’ın sanayi yatırımları ve ihtiyaçlarını değerlendirdi.

 

Bakan Varank ile Aksaray heyeti; Aksaray’ın mevcut OSB ve genişleme alanının ihtiyaçları, 2. OSB’nin kurulması, Ahiler Kalkınma Ajansının Aksaray’da desteklediği yatırım ve projeler istişare edilerek, Aksaray’ın iş sektörleri ve mevcut potansiyelin en iyi şekilde değerlendirilmesi konusunu ele alındı.

 

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın ziyaretine Aksaray Valisi Ali Mantı, AK Parti Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Belediye Başkanı Evren Dinçer, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hamza Aktürk, Eskil Belediye Başkanı Necati Belgemen, Eskil AK Parti İlçe Başkanı Ali Mutlu, Sultanhanı Belediye Başkanı Fahri Solak, Gülpınar Belde Belediye Başkanı Mustafa Baymışlıoğlu, OSB Müdürü Ayhan Ermiş, ATSO Başkanı Cüneyt Göktaş, Ticaret Borsası Başkanı Hmait Özkök, Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, MÜSİAD Başkanı Eyüp Dağdaş ve yatırımcılardan oluşan heyet katıldı.

 

Belediye Başkanı Evren Dinçer, Bakan Varank’a yapılan ziyareti değerlendirdi. Başkan Dinçer, ziyaretin Aksaray için son derece verimli geçtiğini belirtti. Aksaray’ın kalkınması için hep birlikte güzel bir çalışma yürütüldüğünün altını çizdi.