Bugün, 6 Temmuz 2022 Çarşamba


ASBEST BORU DEĞİŞİMİNDE HEDEFLENEN 108 KİLOMETRE’NİN 55 KİLOMETRESİ DEĞİŞTİRİLDİ

ASBEST BORU DEĞİŞİMİNDE HEDEFLENEN 108 KİLOMETRE’NİN 55 KİLOMETRESİ DEĞİŞTİRİLDİ

 

BAŞKAN DİNÇER “VATANDAŞLARIMIZA KALİTELİ VE SAĞLIKLI BİR İÇME SUYU HİZMETİ VEREBİLMEK ADINA HEDEFİMİZE YAKLAŞIYORUZ”

Aksaray Belediyesi, ömrünü tamamlamış asbest boruların yeni nesil borularla değiştirilmesinde hedeflediği 108 kilometrenin yarısının değişimini gerçekleştirdi.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in vatandaşlara sağlıklı ve kaliteli içme suyu verebilmek adına başlattığı asbest boruların değiştirilmesi çalışmaları kapsamında 108 kilometrelik borunun değiştirilmesi hedeflenmişti. Başkan Dinçer’in göreve geldiği günden itibaren başlatılan 26 aylık çalışma sürecinde 108 kilometre olarak hedeflenen asbest boruların 55 kilometresi Polietilen cinsi borularla değiştirildi.

Asbest Borular, uzun yıllar boyunca kullanıldığı için sık sık arızalara ve su kesintilerine neden oluyordu. Ömrünü tamamlayarak insan sağlığına da zararlı hale gelen asbest borular uzun ömürlü sağlığa zararsız Polietilen borularla değiştiriliyor. Aksaray Belediyesi tarafından içme suyu alanında başlatılan bu değişim çalışmalarına şehrin birçok noktasında kısım kısım devam ediliyor.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, asbest boruların polietilen borularla değişimi ile ilgili yaptığı açıklamada hedeflerinin yarısına ulaşıldığını belirterek vatandaşlara kaliteli, kesintisiz ve sağlıklı içme suyu hizmeti vereceklerini duyurdu.

Başkan Dinçer, açıklamalarının devamında şu ifadeleri kullandı; ‘’ Hayata geçirdiğimiz ve vaat ettiğimiz her projede; vatandaşlarımız her şeyin en iyisine layıktır düşüncesiyle hareket ediyoruz. Yaklaşık 26 ay önce göreve başlar başlamaz içme suyu hatlarında yer alan asbestli boruları polietilen boruları ile değiştirmeye başladık. Bugüne kadar 55 kilometrelik içme suyu hattını yeniledik. Hedefimiz şehir merkezinde 108 kilometreye ulaşmak. Bunun için her yıl belirlenen program doğrultusunda çalışarak halkımızı daha sağlıklı içme suyuna kavuşturacağız.” dedi.