Bugün, 15 Temmuz 2020 Çarşamba


ATSO BAŞKANI GÖKTAŞ CUMHURBAŞKANLIĞI KÜLLİYESİNDE DÜZENLENEN PROGRAMA KATILDI

ATSO BAŞKANI GÖKTAŞ CUMHURBAŞKANLIĞI KÜLLİYESİNDE DÜZENLENEN PROGRAMA KATILDI

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Göktaş, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen Okullardan Yarınlara programına katıldı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle gerçekleştirilen programa, oda/borsa başkanları da iştirak etti.

Hisarcıklıoğlu, program öncesinde oda/borsa başkanları ile TOBB'da biraraya geldi.

 

-Cumhurbaşkanı Erdoğan

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan programda yaptığı konuşmada, “Hükümete geldiğimizde eğitim-öğretimi önceliklerimizin en başına yerleştirdik. Uzun yıllar boyunca eğitim-öğretim bütçesi devlet harcamalarının ilk sıralarında yer aldı. Ana sınıfından yükseköğrenime kadar her aşamada ülkemizin eğitim öğretim alt yapısını ve insan gücünü güçlendirdik” dedi.

 

Türkiye’de 18 milyonu aşkın öğrencinin sayıları 70 bini bulan eğitim kurumlarında eğitim hizmeti aldığını kaydeden Erdoğan, “Özel eğitim kurumları ve diğer eğitim-öğretim birimleri ile bu sayı 86 bine kadar çıkıyor. Milli Eğitim Bakanlığımızın bunlara ilave olarak 21 bin dersliğe sahip 13 bin yeni okula ihtiyacı bulunuyor. Ayrıca mevcut okulların bir kısmında da depreme karşı güçlendirme çalışması yapılması gerekiyor” şeklinde konuştu.

 

MÜSİAD Genel Başkanı Kaan İle Görüştü

 

ATSO Başkanı Cüneyt Göktaş, program sonrasında Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği ( MÜSİAD ) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan ve Aksaray'lı başarılı iş adamı Cihangir Fikri Saatçioğlu ile görüşerek Aksaray'a yönelik görüş alışverişinde bulundu.