Bugün, 6 Temmuz 2020 Pazartesi


BAŞKAN ALTINSOY, “ÜRETİCİLERİMİZİN YANINDAYIZ

BAŞKAN ALTINSOY, “ÜRETİCİLERİMİZİN YANINDAYIZ

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, çiftçiye ve köylüye her türlü desteği verdiklerini bildirdi.

Türkiye’nin tecrübeli ellerde yönetildiğini, AK Parti kadrolarının bugüne kadar kimsenin emeğini heba etmediğini belirten Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 2020 yılı buğday, arpa ve bakliyat taban fiyatlarının çiftçimize, üreticimize hayırlı olsun. Çiftçilerimize bereketli hasatlar diliyorum. Üreticilerin merakla beklediği taban fiyatlarının hasattan önce açıklanması uygulaması AK Parti ile başladı ve sürdürülüyor. Açıklanan buğday, arpa ve bakliyat taban alım fiyatı ile destek primlerine göre, sert ekmeklik buğday taban alım fiyatının ton başına bin 350 liradan, bin 650 liraya, arpa taban alım fiyatının ise ton başına bin 100 liradan bin 275 liraya yükseltildi. Hububatta ton başına prim ve destek ödemesi de 230 lira olarak belirlendi.”

Bakliyat alım fiyatlarında ton başına kırmızı mercimekte 3 bin 500 lira, yeşil mercimekte 3 bin 200 lira, nohutta ise 3 bin 350 lira fiyat belirlendiğini aktaran Altınsoy, “Bakliyattaki prim ve destek ödemeleri de 800 liraya çıkarıldı. Tarımsal üretim, gıda üretimi, ekonominin başlangıcı, ülkelerin lokomotifidir. Bu bilinçle çiftçimize, köylümüze her türlü desteği veriyoruz. Çiftçilerimizin mayıs ve haziran ayları kredi ödemelerini faizsiz 6 ay erteledik, destek ödemelerimizi zamanında yapıyoruz, gübre, mazot ve sertifikalı tohum desteklemeleri de yapılacak. Türkiye’nin üretimden gelen gücünün zarar görmemesi için elimizden geleni yapıyoruz. Elleri nasırlı üreticilerimiz, vatan toprağını en iyi verimi almak için işleyeceğinden, bu zor günlerin atlatılmasında üzerine düşeni yerine getireceğinden şüphemiz yoktur.”

Altınsoy, yetiştiricilere hayvan başı 65 lira olmak üzere toplamda 100 milyon lira yem desteği verileceğini sözlerine ekledi. 07.05.2020

AK PARTİ AKSARAY İL BAŞKANI

HÜSEYİN ALTINSOY

2020 / 514