Bugün, 6 Temmuz 2022 Çarşamba


BAŞKAN ALTINSOY’DAN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

19 Mayıs’ın tarihimizde önemli bir dönüm noktası olduğunu, devleti ve bayrağı için bir milletin dirilişi olduğunu vurgulayan Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “İstiklalimizi kazanmak ve istikbale emin adımlarla yürümek için attığımız bu ilk adım, Milli Kurtuluş Savaşımızın ana omurgasını oluşturmuş. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasıyla sağlam temellere oturmuş, Büyük Zaferimizle taçlanmıştır. Millet iradesinden daha büyük bir güç tanımayan ve 19 Mayıs’ta bu şiarla yola çıkan kadrolar, ‘Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır’ diyerek vatan savunmasına girişmişlerdir.” dedi.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, ‘Yarının Türkiye’si, sizlerin omuzlarında yükselecektir’ ifadelerini düstur olarak benimseyen gençlerin ülkemizi güçlü yarınlara taşıyacağına inandığını dile getiren Başkan Altınsoy, Türkiye’nin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine gençliğin tükenmez enerjisi, hayal gücü ve parlak vizyonuyla ulaşacağını ifade etti.

AK Parti döneminde gençlere yönelik yatırımların çok büyük ivme kazandığını aktaran Başkan Altınsoy, “Hızla değişen ve dönüşen dünyada gençlerimizin başta yapay zeka, robot teknolojileri, bulut bilişim ve büyük veri gibi dijitalleşme uygulamalarını fiili olarak öğrenmeleri için büyük adımlar attık. Yazılımda ve robotik teknolojide yerli üretimi en üst düzeyde teşvik edip destekleyerek gençlerimizin bu alanlara yönelmeleri için var gücümüzle çalışıyoruz. Gençlerimizin hayallerini gerçeğe dönüştürmeleri için roket yarışmasından uçan araba yarışmasına, insansız hava aracı yarışmasından, model uydu yarışmasına kadar birçok alanda potansiyellerini gösterebilecekleri dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST’i geleneksel hale getirerek gençlerimizin bilimsel yeterliliklerini ispat edebilecekleri büyük bir alan açtık. Gençlerimiz için çalışmayı sürdüreceğiz. Bu vesileyle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı bir kez daha kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere 19 Mayıs ruhunu inşa eden tüm Kahramanlarımızı rahmetle, minnetle anıyorum.”