Bugün, 17 Mayıs 2021 Pazartesi


BELEDİYE BAŞKANI EVREN DİNÇER 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI DOLAYISI İLE KUTLAMA MESAJI YAYINLADI

BELEDİYE BAŞKANI EVREN DİNÇER 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI DOLAYISI İLE KUTLAMA MESAJI YAYINLADI

Belediye Başkanı Evren Dinçer 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Dinçer şu ifadeleri kullandı; ‘’Ülkemizin bağımsızlığı ve milletimizin hürriyeti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının 19 Mayıs 1919’da Samsun’da yaktığı Kurtuluş ve İstiklal ateşiyle başlamıştır. 97 yıl önce yakılan bu ateş ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti hür ve bağımsız bir devlet olduğunu tüm dünyaya kanıtlamıştır.

Bugün ülkemizin yerlilik ve millilik ilkeleri ile her alanda yapmış olduğu atılımlarla 97 yıl önce atılan adımların nihai sonuçlarına ulaşıldığını görüyoruz. Bundan bütün bir millet olarak gurur duyuyoruz.

Milletçe barış ve kardeşliğin sesini daha da yükselttiğimiz bugünlerde her günkünden daha çok üretmek, kazanmak ve paylaşmayı hedeflemekteyiz. Muasır medeniyet seviyesine ulaşmayı ilke edindiğimiz, çağdaş ve demokratik, bir dünya devleti olarak bize bu gururu yaşatan Mustafa Kemal Paşa ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyorum. Cumhuriyetimizin 97. kuruluş yıl dönümünde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı en kalbi duygularımla kutluyorum.’’ Dedi.