Bugün, 15 Temmuz 2020 Çarşamba


BELEDİYE BAŞKANI EVREN DİNÇER’İN İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜNÜN 99. YIL DÖNÜMÜ MESAJ

BELEDİYE BAŞKANI EVREN DİNÇER’İN İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜNÜN 99. YIL DÖNÜMÜ MESAJ

“Milletimizin Zaferi İstiklal Marşı’mız ile Tarihe Yazılmıştır”

 

 

Belediye Başkanı Evren Dinçer, İstiklal Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) kabulünün 99. yıldönümü ve İstiklal Marşı Şairi Mehmet Akif Ersoy’u anma günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

 

Belediye Başkanı Evren Dinçer, “İstiklal mücadelemizin en çetin geçtiği dönemlerde vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’un kaleme aldığı İstiklal Marşı’mız milletimizin duygularına tercüman olmuştur” dedi.

 

Başkan Dinçer, mesajının devamında; “Tarihi belge niteliği taşıyan İstiklal Marşı’mız, tarihte eşi ve benzeri görülmemiş, bağımsızlık aşkıyla yanan bir Milletin, çok zor şartlar altında ve imkânsızlıklara rağmen gösterdiği büyük kahramanlığın adıdır. Milletimizin azim ve fedakârlığı kurtuluş mücadelesini kazanmamıza vesile olmuştur.

 

Vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy, aziz milletimizin Kurtuluş Savaşı’nda gösterdiği kahramanlığı İstiklal Marşı’na nakşetmiş ve milletimizin zaferini tarihimize altın harflerle yazdırmıştır.

 

Bu duygu ve düşünlerle İstiklal Marşı’mızın kabulünün 99. yıl dönümünde Mehmet Akif Ersoy başta olmak üzere, İstiklal Mücadelesinin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum” ifadelerini kullandı.