’BİR ARADAYIZ, İDLİB'İN YANINDAYIZ" KAMPANYASINA KATILDI

’BİR ARADAYIZ, İDLİB'İN YANINDAYIZ" KAMPANYASINA KATILDI

İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen "Bir Aradayız, İdlib'in Yanındayız" kampanyası kapsamında, Aksaray'da toplanan yardım malzemelerinin yüklü olduğu 6 tır, Suriye'nin İdlib kentindeki ihtiyaç sahipleri için bölgeye uğurlandı.

15 Temmuz Milli İrade Meydanı'nda düzenlenen törende konuşan Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşların katkıları ile 6 tır yardım malzemesinin toplandığını söyledi.

Gıda malzemesi ve battaniye yüklü tırları dualarla göndereceklerini anlatan Dinçer, "Yaşanan insanlık dramına dur demek, askerlerimizin yanında olduğumuzu göstermek için bu yardım kampanyasını gerçekleştiriyoruz. Devletimiz İdlib bölgesinde yeniden huzurun, güvenin yeniden tesisi için çok yoğun çalışmalar yürütüyor Devletimizin sınır ötesinde mağdur ve masum insanlara ulaşmak için verdiği bu mücadeleye Aksaraylı vatandaşlarımızda kayıtsız kalmayarak böyle güzel kampanyalara destek veriyor. Vatandaşlarımızın yapacağı yardımları da ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için sivil toplum kuruluşlarımız gerekli çalışmaları yürütüyor. Bu gönderdiğimiz yardımlar orada yaşayan insanların sıkıntılarını ve sorunlarını bir nebze olsun rahatlatmasını ümit ediyorum. Duyarlılık göstererek kampanyamıza destek veren herkese teşekkür ediyorum." diye konuştu.

 

Aksaray sivil toplum kuruluşları adına açıklama yapan MÜSİAD Aksaray Şube Başkanı Eyüp Dağdaş da İdlib'de yüzyılın en büyük dramının yaşandığını belirterek, burada yaşayanların her zaman yanında olacaklarını kaydetti.

Aksaray Müftüsü Cemalettin Bal tarafından yapılan duanın ardından yardım malzemesi yüklü tırlar İdlib'e uğurlandı.