Bugün, 5 Temmuz 2020 Pazar


CAMİ TEMİZLEME EKİBİ İBADETE AÇILAN CAMİLERİ BELİRLİ PERİYOTLARLA TEMİZLİYOR

CAMİ TEMİZLEME EKİBİ İBADETE AÇILAN CAMİLERİ BELİRLİ PERİYOTLARLA TEMİZLİYOR

 

Aksaray'da Belediye Başkanı Evren Dinçer'in seçim öncesinde vaat ettiği projeler arasında yer alan 'Cami temizleme ekibi' projesiyle şehirdeki tüm camiler belirli periyotlarla temizlenerek bakımı yapılıyor.
Halkın daha temiz ve huzurlu bir şekilde ibadet yapması için çalışma yürüten Aksaray Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan cami temizleme ekibi şehirdeki tüm camilerin iç ve dış mekanların da temizlik çalışması yapıyor. 
Covid19 salgını dolayısı ile bir süredir kapalı olan camilerde ilk Cuma namazının kılınmasının ardından öğle ve ikindi namazları da cemaatle kılınmaya başladı. Vatandaşlara temiz bir ortamda ibadet etme imkânı sunmak amacı ile kurulan Cami temizleme ekibi ibadete açılan camilerde rutin olarak temizlik yaparak dezenfekte yapılıyor. 
Temizlik çalışması, cami halıları başta olmak üzere ahşap yüzeyler ile cami dışındaki abdesthaneler de sürüyor. Yapılan temizliklerle hem cami cemaatine temiz bir ortamda ibadet etme imkânı sağlanmış oluyor hem de din görevlilerinin işlerini kolaylaştırıyor. 
Cami temizleme çalışmaları ile vatandaşlardan takdir toplayan Belediye Başkanı Evren Dinçer, "Camilerimizin temiz olmasını önemsiyoruz" diyerek, camilerin düzenli olarak temizleneceğini bildirildi.