Bugün, 14 Ağustos 2020 Cuma


ÇİFTÇİLERİMİZİN HER DAİM YANINDAYIZ 

ÇİFTÇİLERİMİZİN HER DAİM YANINDAYIZ


Ak Parti milletvekili İlknur İnceöz Aksaray’ lı Çiftçilere müjde verdi.
İnceöz yaptığı açıklamada; Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından 15 milyon lira destek ödemesi Aksaray’ lı çiftçilerimizin hesaplarına aktarılmaya başlandığını belirtti.
İnceöz; “Tarım ve Orman Bakanlığımızca toplam 15 Milyon TL’yi bulan tarımsal destekleme ödemelerinin çiftçilerimizin hesabına aktarılmaya başlandığını belirterek, 1102 çiftçimize 8 Milyon 557 Bin TL Yağlık Ayçiçeği ve Aspir desteği, 1162 çiftçimize 4 Milyon 447 Bin TL Dane Mısır desteği, 585 çiftçimize 2 Milyon TL Hububat fark ödemesi desteğinin yapılacağını ifade etti. Söz konusu ödemelerin, T.C. kimlik numarasının son hanesine göre çiftçilerimizin hesabına aktarılacağını belirterek, Aksaray’ımıza ve çiftçilerimize hayırlı olsun.” dedi.
İnceöz; “Çiftçilerimizin bin bir emekle yetiştirdiği ürünlerin yurt içinde ve yurt dışında tercih edildiğini, Ak Parti Hükümeti olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, ülkemizin her konuda tarih yazdığını, tarım ve hayvancılıkta da son 18 yılda ciddi mesafe kat ettiklerini ifade etti. Özellikle Koronavirüs salgınında tüm dünyada gıda güvenliği ve tarımsal üretimin önem kazandığı bu dönemde, salgının, gıda ve tarımsal üretime olumsuz etkilerini azaltmak amacıyla pek çok adım attıklarını belirtti. İnceöz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çiftçilerimizin yanında olacaklarını ve emeklerinin karşılığı fazlasıyla almalarını sağlayacaklarını belirterek Allah yardımcıları olsun.” Dedi.