GÜZELYURT ANADOLU İMAMHATİP LİSESİNDEN GÜZEL BİR PROJE

GÜZELYURT ANADOLU İMAMHATİP LİSESİNDEN GÜZEL BİR PROJE


  Güzelyurt Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Aksaray Güzelyurt Anadolu İmam Hatip Lisesi okul bünyesinde bulunan Robotik Kodlama atölyesinde sağlık çalışanları için 3d yazıcıda piyasadan 10 kat daha ucuz siper maske üretti.

  Proje ile ilgili bilgi veren okul öğretmenlerinden Murat Baldır, Aksarayda  şu ana kadar talebin çok yoğun olduğu sosyal medya üzerinden bir araya gelen gönüllü arkadaşlarla yaklaşık 400 maske talebini yetistirmeye çalışıyoruz.Ayrıca yazıcılarımızda diğer medikal ürünlerin üretimi için çalışma yaptıklarını belirtti.
  Konuyla ilgili olarak Aksaray Önder İmamhatipliler Derneği Başkanı Kuddusi Bakar’da şu açıklamalarda bulundu; Ülkemizde de vuku bulan bu corona virüs hadisesinden dolayı çok mütessiriz.İmamhatip Camiası olarak Devletimizin ve Milletimizin her daim yanındayız ve olmayada devam edeceğiz. Bundan dolayı herbirimizin kurallara uyarak “Evde Kal„ projesine itina göstermesi elzemdir ve üzerine düşen görevi yapması zarurettir.
Güzel bir Projeye imza atan Aksaray Güzelyurt İmamhatip Lisemizi şahsım ve İmamhatip Camiamız adına tebrik ediyor başarılar diliyorum.Diğer okullarımızada örnek olacak bir çalışmaya imza attılar.İmamhatiplerin her alanda başarılı çalışmalara imza attıklarını bir kez daha göstermiş oldular.Allah emeklerini zayi etmesin İnşallah.
Bu vesileyle Güzelyurt Kaymakamlığımıza ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzede mihmandarlıkları için hasseten teşekkür ediyorum. dedi