Bugün, 15 Haziran 2021 Salı


İNSAN SAĞLIĞINA ZARARLI SİNEK VE HAŞERELERİN OLUŞMAMASI İÇİN KAYNAK NOKTALARI İLAÇLANIYOR

İNSAN SAĞLIĞINA ZARARLI SİNEK VE HAŞERELERİN OLUŞMAMASI İÇİN KAYNAK NOKTALARI İLAÇLANIYOR

 

İnsan sağlığına zararlı her türlü etkeni ortadan kaldırmak için şehrin her noktasında ilaçlama çalışması yapan Aksaray Belediyesi, sinek, uçkun ve haşerelerin oluşmaması için şehre yakın akarsu, gölet ve dere yataklarında ilaçlama çalışması gerçekleştirdi.

Aksaray’da Vatandaşların yaşam kalitesini artırmak için birbirinden farklı projeleri hayata geçiren Aksaray Belediyesi, toplum sağlığını korumayı her türlü çalışmanın üzerinde tutuyor. Yaz aylarında sıcakların artması ile birlikte insan sağlığına zararlı sinek, kara sinek ve haşerelerin oluşmaması için kaynak noktaları olan dere yataklarında ilaçlama çalışması periyodik aralıklarla yapılıyor. 

Yapılan çalışmalar kapsamında etkin ve kalıcı çözüm sunabilmek adına kent merkezi ve çevresinde bulunan dere yataklarından alınan numunelerin yapılan labaratuvar sonuçları ile insan sağlığına zararlı larvaların bulunduğu tespit edildi.  İnsan sağlığına zararlı haşerelerin oluşmaması için kaynak noktaları olan dere yataklarında ilaçlama çalışması yapıldı. Uzman ekiplerce yapılan ilaçlama çalışmalarında insan sağlığına zararlı olmayan ürünler tercih edildi. 

Aksaray Belediyesi yetkilileri, Aksaray Belediyesinin insan sağlığına zararlı her türlü etkeni ortadan kaldırmak için mücadele verdiğini belirterek vatandaşların da bu tür zararlıların oluşmaması ve tehdit haline dönüşmemesi için evlerinde veya bahçelerinde oluşan su birikintilerinin, göletlerin ve havuzların içerisinde bulunan suların sık sık değiştirilmesi gerektiğinin uyarısında bulundular.