Bugün, 15 Temmuz 2020 Çarşamba


İstanbul TÜYAP fuar alanında yurtiçi ve yurtdışı birçok katılımcının olduğu fuar alanında Aksaray’ın öne çıkan değerlerinin tanıtımı yapılacak.

AKSARAY BELEDİYESİ EMİTT FUARINDA ŞEHRİ TANITACAK

Aksaray Valiliği ile Aksaray Belediyesi, Dünyanın en büyük ve saygın fuarlarından olan EMİTT fuarında şehrin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini dünyaya tanıtmak için yerini alacak.

İstanbul TÜYAP fuar alanında yurtiçi ve yurtdışı birçok katılımcının olduğu fuar alanında Aksaray’ın öne çıkan değerlerinin tanıtımı yapılacak.

Aksaray standında tanıtıcı yayınlar, görsel sunumların yanında, el sanatları, yöresel ürünlerimiz ve folklorik değerlerimiz sergilenecek. Şehrimizle özdeşleşmiş tarihi ve manevi şahsiyetler etkili bir şekilde anlatılması için tüm hazırlıklar tamamlandı.

Aksaray Valiliği ile Aksaray Belediyesi tarafından yapılacak tanıtımla şehrimizin değerlerinin öne çıkartılması, şehrimize gelen turist sayısının artırılması sağlanacak.

EMİTT fuarının şehrin tanıtımına büyük katkı sağlayacağının altını çizen Belediye Başkanı Evren Dinçer; ‘’ EMITT fuarı gibi büyük fuarlarda şehrimizi tanıtmak şehrimizin değerlerini ortaya çıkartmamızı sağlayacak. Bunun için şehrimizin tarihi ve kültürel zenginliğini anlatan bütün materyallerimizi fuara alanında sergileyeceğiz. Dünyanın her yerinden katılımcının olduğu bu büyük fuarda şehrimizi her yönüyle anlatıp tanıtacağız. Fuarın son gününe kadar stantlarımızda misafirlerimizi ağırlayacağız” dedi.