Bugün, 15 Temmuz 2020 Çarşamba


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aksaray Milletvekili Ramazan KAŞLI, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aksaray Milletvekili Ramazan KAŞLI, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Vekil Kaşlı mesajında;

 

“Emeğin, dayanışmanın, birlik ve beraberliğin timsali olan işçilerimizin “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü” tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de önemli bir yere sahiptir.

Bizler, millet olarak, işçinin, emekçinin hakkını alın teri kurumadan vermenin kutsiyetine inanan bir kültürün mensuplarıyız. Bu sebeple ülkemizin mutlu ve müreffeh geleceğe yürüyüşünde çalışanlarımızın emeklerinin tam karşılığını almalarını, çalışma şartlarının daha da iyileştirilmesini, hak ettikleri yaşam standardına kavuşmalarını çok arzuluyor ve önemsiyoruz.

Özverili çalışmalarıyla ilimizin ve ülkemizin gelişme ve kalkınma hamlelerine büyük katkı sağlayan, toplumun belkemiği ve üretimin en önemli unsuru olan işçilerimiz ülkemizin barış, huzur ve refah ortamına erişmesinde önemli rol oynamaktadırlar.

Özellikle belirtmek isterim ki; dünyada ve ülkemizde #Koronavirüs (COVİD-19) salgını ile mücadele ettiğimiz bu zor günlerde işverenlerimizin biraz daha sağ duyulu ve sabırlı olmalarını, işçi kardeşlerimizi mümkün olduğu kadarıyla işten çıkarmayarak özlük haklarını zamanında vermelerini ve mağduriyet yaşatmamalarını, devletimizin almış olduğu karar ve tedbirlere uymalarını istirham ediyorum, ayrıca devletimizden de işçi kardeşlerimize özlük hakları, yasal hakları ve iş güvenlikleri konularında daha ciddi adımlar atmasını bekliyor ve talep ediyoruz.

Emeğin, alın terinin ve helal kazancın timsali olan işçi kardeşlerimizin bu anlamlı gün vesilesiyle hem kendi aralarında ki dayanışmayı hem de diğer sosyal kesimler ile aralarındaki uyum ve işbirliğini geliştireceklerine yürekten inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle işçi emeklileri dahil olmak üzere kamu ve özel sektörde görev yapan tüm işçi kardeşlerimin ‘‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’’nü kutluyor, aileleriyle birlikte sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum.”

 

Ramazan KAŞLI

MHP Aksaray Milletvekili