Bugün, 14 Temmuz 2020 Salı


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aksaray Milletvekili Ramazan KAŞLI Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aksaray Milletvekili Ramazan KAŞLI Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayınladı

Dostluk, kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma duygularının daha da yoğunlaştığı mübarek Ramazan-ı Şerif’in son günlerine yaklaşırken, milletçe Kadir Gecesi’ni idrak etmenin coşku ve heyecanını, huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Kadir Gecesi, yüce rabbimizin insanlığı vahiy nimeti ile rızıklandırdığı; rahmet ve bereket için hidayet kaynağı olan Kur’an-ı Kerim’in yeryüzüne indirildiği gece olması bakımından kutsal bir öneme sahiptir. Bu geceyi Kur’an-ı Kerim bin aydan daha hayırlı bir gece olduğunu bildirir.

Bu mübarek gece, kalplerimizin kötülüklerden arınması, gönül dünyalarımızın ve vicdanlarımızın aydınlanması, manevi huzurumuzun artması için eşsiz bir imkan ve fırsat sunmaktadır. Vatandaşlarımızın, bu eşsiz fırsatın şuurunda olarak, bu gecenin feyiz ve bereketinden en iyi biçimde yararlanacağına inanıyorum.

Bu eşsiz gecede yaşayacağımız manevi atmosfer yarınlarda da devam etmeli, geçmişte yaptığımız hata ve kusurlarımızın bir daha tekrarlanmamasına gayret göstermeli, dargınlık, kırgınlık, kin ve nefretin yerine sevginin, saygının, hoşgörünün, iyiliğin hâkim kılınmasını sağlayarak, yetimlere, kimsesizlere, mağdurlara, mazlumlara, fakir ve düşkünlere yardımda bulunmalı, elimizi ve yüreğimizi uzanabildiğimiz herkese açmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle; Aksaraylı hemşehrilerimin, Aziz milletimizin ve tüm Türk-İslam Aleminin Kadir Gecesi’ni tebrik ediyor, bu mübarek gecenin getirdiği esenlik ve selametin tüm yurdumuzu, aziz milletimizi ve bütün insanlığı çepeçevre kuşatmasını, yeryüzünde barış ve huzura vesile olmasını diliyor, selam ve saygılarımı sunuyorum”

Ramazan KAŞLI

MHP Aksaray Milletvekili

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aksaray Milletvekili Ramazan KAŞLI, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

 

19 Mayıs Atatürk`ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı`nın 101. yılını hep birlikte yaşamanın mutluluğu, coşkusu ve heyecanı içerisindeyiz.

19 Mayıs 1919 Türk Milletinin adeta yeniden doğduğu kutlu bir gündür. Mazlum ve davasında haklı bir milletin zulme ve eziyete karşı başkaldırısı olan 19 Mayıs, necip milletimizin gurur kaynağı olduğu kadar, dünyadaki tüm ezilmiş ve işgale uğramış milletlerin örnek aldığı asil bir direniş ve bağımsızlık hareketidir.

Atatürk, bir yandan bu günün anlam ve öneminin Türk Gençliği tarafından iyi kavranması için bu kutlu günü onlara armağan etmiş, diğer yandan da ülkemizin geleceğini her zaman güvendiği ve inandığı Türk gençliğine emanet etmiştir.

Gençlerimiz bu ülkenin sadece zenginliği değil, aynı zamanda geleceği, dinamizmi ve geleceğe olan güvenidir. Türkiye, Türk Gençliğinin ellerinde daha da büyüyüp gelişecektir. Ne mutlu ki milletimiz mücadele azmini, birlik ve bütünlüğünü, 19 Mayıs 1919’daki gibi diri tutmakta, yıllar önce yeniden ateşlenen bağımsızlık meşalesi, gelecekte de bizlere ışık tutmaktadır.

Türk Vatanı üzerinde hesapları olanlar ve onların yerli işbirlikçileri bilmelidirler ki; dün milli mücadeleyi veren kahraman neslin bugünkü ülkücü torunları gerektiğinde vatan müdafaası vermekten çekinmeyecektir. Türk Gençliği, Türk tarihinin kendisine yüklediği ağır misyonun farkındadır ve bu misyonun gereğini yerine getirme kararlılığı, azmi, cesareti ve kudreti kendisinde mevcuttur.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Milli Mücadele Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle ve minnetle anıyor, Aziz Milletimizin ve geleceğimizin teminatı gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor bayramını can-ı gönülden kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

Ramazan KAŞLI

MHP Aksaray Milletvekili