Bugün, 12 Temmuz 2020 Pazar


Şehit Jandarma Özel Harekat Kıdemli Uzman Çavuş Eyüp Fidan toprağa verildi

Şehit Jandarma Özel Harekat Kıdemli Uzman Çavuş Eyüp Fidan toprağa verildi

Bitlis’te terör örgütü PKK ile girilen çatışmada şehit düşen Jandarma Özel Harekat Kıdemli Uzman Çavuş Eyüp Fidan, memleketi Aksaray’da sınırlandırmalı ve sosyal mesafeli kılınan cenaze namazının ardından gözyaşlarıyla toprağa verildi. 
Bitlis İl Jandarma Komutanlığı Tatvan Jandarma Komando Özel Harekat Tabur Komutanlığı’nda görevli Jandarma Özel Harekat Kıdemli Uzman Çavuş Eyüp Fidan (41), meslektaşları ile birlikte dün akşam saatlerinde Bitlis’in Çeltikli bölgesinde iç güvenlik operasyonuna katıldı. Operasyonda saat 18.50 sıralarında terör örgütü PKK ile çatışmaya girilirken, girilen çatışmada Aksaraylı özel harekatçı Kıdemli Uzman Çavuş Eyüp Fidan şehit düştü. 

Memleketi Aksaray’a getirildi
Bitlis’te jandarma Özel Harekat ekiplerince gerçekleştirilen iç güvenlik operasyonunda terör örgütü PKK ile girilen ve 2 askerin şehit düştüğü, 4 askerinde yaralandığı çatışmada şehit düşen Jandarma Özel Harekat Kıdemli Uzman Çavuş Eyüp Fidan’ın (41) cenazesi bugün memleketi Aksaray’a getirildi. İlk olarak Paşacık Mahallesi 1657 sokakta bulunan anne evine getirilen şehidin cenazesi dualar edilerek helallik alındıktan sonra Somuncu Baba Külliyesi ve Kültür Merkezi’ne getirildi. Korona virüs nedeniyle cenazeye katılımlar sınırlandırmalı olarak gerçekleştirilirken, cenaze namazı da sosyal mesafe kapsamında kılındı. Cenazede ayrıca maske takılarak önlemler alındı. 2 çocuk babası kıdemli uzman çavuşun cenazesi kılınan namazın ardından gözyaşlarıyla Aksaray Şehitliğine defnedildi.
Şehidin cenazesine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Alpaslan Kavaklıoğlu, Aksaray protokolü ve şehidin yakınları katıldı. Şehidin babası Vedat Fidan’ın (69) 2019 yılı 9. ayında vefat ettiği öğrenilirken, acı haber annesi Elmas Fidan’a (67) verildi. Dilara Fidan (13) ve Emre Fidan (7) isimli 2 çocuk babası olan şehidin eşi Derya Fidan’ın (36) eşiyle birlikte Bitlis ilinde yaşadığı öğrenildi.