Bugün, 20 Ekim 2021 Çarşamba


Siyaset; samimi insanların duygularını oy alabilmek adına istismar etmek değil, gereğini yapmaktır

MHP Aksaray Milletvekilimiz Ramazan Kaşlı

 

▶️ CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Büyükşehirlerde toplantılar yaparak samimi duygularını istismar ettiği; kapıcı, kağıt toplayıcı ve temizlik görevlisi olan vatandaşlarımız, Orta Anadolunun ücra köylerinden geçimini sağlamak amacıyla Büyükşehirlere göç etmiş hemşehrilerimizdir.

▶️ Kağıt toplayıcıları ve temizlik görevlileri ile bir araya gelip kamu düzenine ve düzenlemelere rağmen onlara "yanındayız" diyen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, bu insanları kuralları çiğnemeye, sağlıksız çalışma şartlarını sürdürmeye ve siyaseten istismara yönelmiştir.

▶️ Gayrisıhhi şartlarda evine ekmek götürmeye çalışan insanları sırf muhalefet olsun diye istismar etmek yerine onların bugünleri ve gelecekleri için çalışmak asli amacımız olmalıdır. 

▶️ Özellikle Aksaray’mızın Hasandağı yöresinde bulunan Dikmen, Karacaören, Akçakent, Gözlükuyu, Taşpınar gibi köylerimizden geçimini sağlamak için İstanbul, İzmir, Ankara başta olmak üzere Büyükşehirlere olan bu göçü önlemek adına Türk milliyetçilerinin yaptığı bu insanlarımızı nitelikli eğitime kavuşturmak, iş ve aş sahibi yapmak, Türk gençliğinin kalifiye meslekler edinmesini sağlamaktır. 

▶️ Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendinin 11 yıl önce gördüğü ve Milliyetçi Hareket Partisi olarak eğitime verdiğimiz öneme binaen seçim beyannamemizde de yer alan “Okulsuz her köye bir eğitim konağı” projesiyle Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendinin işareti doğrultusunda Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfımızın, Milli Eğitim Bakanlığımıza devrettiği Oğuz Ata Eğitim Konağı Aksaray Dikmen köyünde 2011 yılında hayata geçirilmiştir. 

▶️ Dikmen Oğuz Ata İlköğretim okulunda şu an 160 öğrencimiz eğitim ve öğretimine devam etmektedir. Ülkücü Hareket toplumun kanayan yaralarına daima parmak basacak, sorunu ortadan kaldıracak projeleri hayata geçirecektir. CHP ise istismar siyaseti ile günü kurtarma uğraşından başka bir şey yapmamaktadır. 

▶️ Siyaset; samimi insanların duygularını oy alabilmek adına istismar etmek değil, gereğini yapmaktır.