Bugün, 17 Mayıs 2021 Pazartesi


tarım araçlarının uygunsuz olarak trafikte seyretmelerine izin verilmeyecek

tarım araçlarının uygunsuz olarak trafikte seyretmelerine izin verilmeyecek

Aksaray İl Jandarma Komutanlığı tarafından tarımsal faaliyette bulunan araçların karışmış olduğu kazaların önüne geçebilmek maksadıyla kapsamlı denetimler icra edilmeye devam edilmektedir.

Bu kapsamda 17-18 Nisan 2021 tarihlerinde icra edilen denetimler esnasında traktörlerde görünmeyi sağlayan üçgen reflektör, flaşörlü lamba ile 2001 yılından sonra üretilen traktörlerde zorunlu olan devrilme esnasında sürücünün traktörün altında kalarak ölmesini engelleyen koruma çerçevesinin bulunup bulunmadığı kontrol edilmiştir.

Reflektör, flaşörlü lamba ve koruma çerçevesinin önemi konusunda traktör sürücülerine bilgilendirme yapılarak, “Traktör Kullanımında Güvenlik” konulu broşür dağıtılmıştır.

Ayrıca traktörlerin ve diğer tarım araçlarının uygunsuz olarak trafikte seyretmelerine izin verilmeyerek, sürücülere kısıtlama ve yasaklara uymaları konusunda hatırlatmalar yapılmıştır.

Tarımsal faaliyette bulunan araçların karışmış olduğu kazaları en aza indirerek vatandaşımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için trafik denetimi ve bilgilendirme faaliyetlerimize devam edilecektir.