Bugün, 15 Temmuz 2020 Çarşamba


TOKİ KAPALI SEMT PAZARI ÇOK YÖNLÜ HİZMET VERECEK

TOKİ KAPALI SEMT PAZARI ÇOK YÖNLÜ HİZMET VERECEK

Aksaray Belediyesi tarafından projelendirilen TOKİ Bölgesi ve çevresinde yaşayan vatandaşların hizmetine sunulacak olan Kapalı Semt Pazarında inşaat çalışmaları devam ediyor.

 

Halkın ihtiyaç ve beklentilerini göz önünde bulundurarak proje geliştiren Belediye Başkanı Evren Dinçer, TOKİ sakinlerine verdiği sözlerden birini daha yerine getiriyor. Yunus Emre ve Cumhuriyet Mahallesi sakinlerinin semt pazarı talebini karşılıksız bırakmayan Başkan Dinçer, TOKİ Bölgesinde çok amaçlı kullanılabilecek kapalı bir semt pazarı yapılması talimatını verdi. Talimat üzerine Kapalı Semt Pazarı için proje hazırlandı ve yer tespiti yapılarak geçtiğimiz günlerde temel atıldı.

 

TOKİ bölgesinde inşaatı devam Kapalı semt pazarı ile ilgili değerlendirmede bulunan Belediye Başkanı Evren Dinçer, “Semt Pazarımız hizmete açıldığında hemşerilerimiz iklim şartlarından etkilenmeden nezih bir ortamda alışverişlerini yapacak” dedi.

 

Kapalı semt pazarının çok amaçlı da kullanılabileceğini aktaran Başkan Dinçer, “Semt pazarı projemiz çok yönlü olarak halkımıza hizmet verecek. Vatandaşlarımızın düğün nişan gibi özel günleri için projemizin içerisinde düğün salonuna yer verdik. Bölge halkımızın sportif faaliyetlerine katkı sunmak için basketbol ve voleybol sahaları da bulunuyor. Yine vatandaşlarımızın su faturalarını ödeyebilmelerine olanak sağlayacak vezne yapıyoruz. Çok yönlü olarak hizmet verecek projemizin içerisinde Zabıta Noktası, Mescid, Pazarcılar Odası, Bay Bayan WC gibi sosyal donatılar inşa ediyoruz ” ifadelerini kullandı.