Bugün, 20 Nisan 2021 Salı


TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINDA HES KODU SORGULAMASI YAPILIYOR

TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINDA HES KODU SORGULAMASI YAPILIYOR

 

Aksaray Belediyesi zabıta ekipleri şehir içi ulaşımda kullanılan toplu taşıma araçlarında HES kodu sorgulama uygulamasına devam ediyor.

Aksaray Belediyesi salgının yayılım hızı azaltmak ve ortadan kaldırmak için salgın sürecinin en başından itibaren önleyici tedbirler almayı sürdürüyor.  Şehir içi ulaşımda kullanılan toplu taşıma araçlarında yapılan HES kodu sorgulamaları ile Covid­19 hastalığı tanısı konulan ya da temaslısı durumunda olan vatandaşlar halk sağlığını riske atmamaları için tespit ediliyor. 

Toplu taşıma araçlarının sürücüleri yönetmeliklere uygun bir biçimde yolcu taşıması için Belediye ekiplerince uyarıldı. Sürücülere ve yolculara tedbirli olmaları ve maske, mesafe, hijyen kurallarına riayet etmeleri konusunda uyarılarda bunarak HES kodu kullanımının zorunlu olduğu hatırlatılıyor.

Halk sağlığını korumak için maske üretim ve dağıtımından dezenfekte çalışmalarına kadar birçok çalışmaya imza atan Aksaray Belediyesi yetkilileri alınan tedbir çalışmalarının ve yapılan denetim uygulamasının sıklıkla devam edeceğini bildirildi.