Bugün, 5 Temmuz 2020 Pazar


tüm sağlık çalışanlarımıza bilhassa hemşirelerimize şükranlarımı sunuyorum.

tüm sağlık çalışanlarımıza bilhassa hemşirelerimize şükranlarımı sunuyorum.

Dünyanın hemen her yerinde, her kıtada, her coğrafyada, ülke ve millet farkı gözetmeksizin yıkıcı etkisini gösteren bir virüse karşı millet olarak hep birlikte mücadele vermeye devam ediyoruz. Covid-19 virüsünün ülkemizde görüldüğü ilk günden itibaren ön cephede varıyla yoğuyla özveriyle mücadele eden doktorlarımızdan yardımcı personelimize kadar tüm sağlık çalışanlarımıza bilhassa hemşirelerimize şükranlarımı sunuyorum.

Hemşirelerimiz güçlü kişilikleri, yüksek gözlem kabiliyetleri, duyarlıkları ve bilgileriyle salgın döneminde bir kez daha görevlerinde çok iyi olduklarını göstermişlerdir. Ağır risk altında vazifelerini sürdüren hemşirelerimiz gayretleri ve uzmanlıklarıyla bu pandemi döneminin tarihçesine isimlerini yazdırmışlardır.

Salgınla mücadelemizin devam ettiği günlerde, gösterdikleri fedakârlıklarla, toplum vicdanında birer kahraman olan, en ön safta özveriyle emek sarf eden günün kahramanı hemşirelerimize bir kez daha canı gönülden teşekkür ediyor, ülkemizin her yerinde görevlerini icra eden tüm hemşirelerimizin Hemşireler Gününü kutluyor, sağlıklı ömürler diliyorum.

 

Cengiz AYDOĞDU Aksaray Milletvekili