Bugün, 20 Mayıs 2022 Cuma


Üniversite öğrencilerine ulaşım müjdesi

Aksaray’da final sınavlarına giren üniversite öğrencilerinin ulaşım giderleri valilik tarafından karşılanacak.

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, final sınavlarına giren öğrencilerin iki gün boyunca ulaşımdan ücretsiz olarak yararlanacaklarını söyledi.

İl Afet ve Acil Durum Yönetimi Koordinasyon Toplantısı Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Ağır kış şartlarının değerlendirildiği toplantıda üniversite akademik takviminde final haftası olması nedeniyle öğrencilerin olumsuz hava koşulları nedeniyle ulaşımda yaşadığı sıkıntılar dile getirildi.

Yapılan değerlendirmelerin ardından açıklamada bulunan Vali Hamza Aydoğdu final haftasında Aksaray Üniversitesi öğrencilerine destek olmak için önemli bir müjdeleri olduğunu söyledi.

İki gün boyunca Aksaray Üniversitesi öğrencilerine ulaşımın ücretsiz olarak sağlanması kararı aldıkları bilgisini paylaşan Vali Aydoğdu, Aksaray Minibüsçüler Odası tarafından Perşembe ve Cuma günü üniversite hattında çalışan halk otobüsü sayısını arttıracağını bildirdi. Vali Aydoğdu, öğrencilerin final sınavı nedeniyle iki günlük ulaşım bedellerinin valilik tarafından karşılanacağını belirtti.

Alınan kararla final sınavları için Aksaray Üniversitesine giden öğrenciler Perşembe ve Cuma günü Halk Otobüslerinden geliş ve gidişlerden ücretsiz olarak yararlanacaklar.