Bugün, 6 Temmuz 2022 Çarşamba


Yayında Muhabir Tokatlayan Muharrem Sarıkaya'ya Küresel Gazeteciler Konseyi'nden Tepki!

Bunun yanında Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Muharrem Sarıkaya'yı kınadığını belirten bir paylaşımda bulundu. İşte detaylar...

Katıldığı bir program esnasında ses kontrolü yapan genç bir İHA muhabirine tokat atarak şiddet uygulayan HaberTürk yazarı Muharrem Sarıkaya sosyal medyada tepki çekmeye devam ediyor. Videonun yayılması ile sosyal medyada olumsuz tepkilere maruz kalan Sarıkaya Twitter hesabı üzerinden yaşanan olay için özür dilediğini belirtti.

Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK), Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya'nın AKP'li Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin'in konuk olduğu programın yayını esnasında, ses kontrolü yapan İHA muhabirine tokatlı saldırısını kınadı.

HaberTürk'ten Gerekenin Yapılması Bekleniyor

Küresel Gazeteciler Konseyi, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, 'Habertürk Ankara yöneticisi de olan Gazeteci Muharrem Sarıkaya'nın İhlas Haber Ajansı Gaziantep Muhabiri Ahmet Demir'e yönelik çirkin hareketini en sert biçimde kınıyoruz. Kamuoyu, meslek örgütleri ve Habertürk’ten gerekenin yapılmasını bekliyor.' açıklamasını yaptı.